Currently browsing: Blog

 • Lumi B E Pëlqen Xhemilen?

  Lumi B E Pëlqen Xhemilen?

  Është bërë hit në internet kënga “Qyqan” nga Xhemilja, një verzion i dobët i “Kuksvica”, kënduar shumë kohë më parë nga Ceca. Me Xhemilen dhe “Qyqanin” e saj është marrë edhe Lumi B nga rep grupi “Kaos”. Ai, e ka...
 • Labi Për Kryeministër?

  Labi Për Kryeministër?

  Labinot Tahiri-Labi, është këngëtar i preferuar prej kohësh. Ai, vitet e fundit është regjistruar në një kolegj privat ku ka studiuar për “Shkenca Politike”. Dhe, Labi e ka marrë shumë seriozisht politiken. Këngëtari ede pa u lëshuar në ujërat e...
 • Zaimina Single Apo…

  Zaimina Single Apo…

  Këngëtarja Zaimina Vasjari ndonëse nuk ka sjellur ndonjë projekt të ri muzikor ajo është angazhuar me pjesmarrjen e saj në spektaklin “Dance with Me’. Jo shumë herë Zaimina është prononcuar për jetën e saj private. Por së fundmi ka postuar...
 • Zanfina Ismaili, Së Shpejti Me Këngë Të Re

  Zanfina Ismaili, Së Shpejti Me Këngë Të Re

  Këngëtarja Zanfina Ismaili nëpërmjet rrjeteve të saj social ka paralajmëruar se është në pregaditje të këngës së saj më të re të cilën do ta sjellë shumë shpejt në treg, ndërsa nuk ka pohuar që do të vijë edhe me...
 • Capital T, Më Afër Se Kurrë Me Mesin

  Capital T, Më Afër Se Kurrë Me Mesin

  Reperi i njohur Capital T ka qenë në Barcelonë për të përcjell ndeshjen në mes të Barcelonës dhe PSG-së. Ai athe përveq ndeshjes ka pasur mundësinë të shih yjet e futbollit edhe nga afër. Ai ka publikuar një foto në...
 • Kush Nuk Ishte Kismeti I Ermal Fejzullahut

  Kush Nuk Ishte Kismeti I Ermal Fejzullahut

  Këngëtari Ermal Fejzullahu mesa duket ka punuar shumë për të sjellur në tregun muzikor një këngë të re për festat e fundvitit. Kënga e tij më e re titullohet “S’ke qenë kismeti im”. Kjo këngë do të jetë në menaxhim...
 • E ëmbla Xhensila

  E ëmbla Xhensila

  Këngëtarja nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj siç duket kohëve të fundit po kalon ditë të mira pasi që shpesh poston foto në rrjetin social Instagram. Ajo tashmë është njëra ndër pjesëmarrëset në spektaklin e madh ‘Dancing With me’ku në krahët e...
 • Çka Premton Dhurata Ahmetaj?

  Çka Premton Dhurata Ahmetaj?

  Këngëtarja Dhurata Ahmetaj premton se në prag të festave të fudnvitit do të vijë me diçka krejt ndryshe. Nuk bëhet fjalë për ndonjë projekt të ri, por për një Dhuratë e cila do të na lë me gojë hapur. Emri...
 • 8 dhjetori, Dita e Rinisë, demokratët koncert festiv në Qyteti Studenti

  8 dhjetori, Dita e Rinisë, demokratët koncert festiv në Qyteti Studenti

  Demokratët festojnë 8 dhjetorin, Ditën e Rinisë,  dhe 24 vjetorin e vendosjes së pluralizmit në Shqipëri. Festa do të arrijë kulmin me një koncert të organizuar në  Qytetin Studenti, aty ku 24 vite më parë një grup studentësh e pedagogësh...
 • Blero Merr Rrugë Pa Kthim Drejt Finlandës

  Blero Merr Rrugë Pa Kthim Drejt Finlandës

  Këngëtari Blero Muharremi duket se e ka përjetuar shumë keq ndarjen me Teuta Krasniqit. Në emisionin Wazzup të Klan Kosovës thuhet se ai tashmë se ai do të largohet nga Kosova. Klan njofton se Blero ka blerë biletë njëdrejtimëshe drejt...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al