Currently browsing: Blog

 • The Secrets of Essay Writing Service Revealed

  Our customized essay writing service contains lots of totally free bonuses professional custom writing services like free cover. A company offering custom written essays should make sure that there’s an great custom made support system. Always remember to place your...
 • Dollari kap majat në Tiranë, shkak kriza e lirës në Turqi

  Dollari kap majat në Tiranë, shkak kriza e lirës në Turqi

  Dollari amerikan arrin majat edhe në tregun vendas. Sot monedha amerikane është kuotuar në nivelin e 110.29 lekëve, duke njohur rekordin më të madh të të gjithë vitit. Ekspertët e ekonomisë e lidhin këtë dukuri me ndikimin e drejtpërdrejtë të...
 • Sondazhi/ Merkel liderja botërore më e pëlqyer nga shqiptarët

  Sondazhi/ Merkel liderja botërore më e pëlqyer nga shqiptarët

  Angela Merkel, kancelarja që u shpreh hapur ndarjes së Kosovës është liderja e huaj që simpatizohet më shumë nga shqiptarët në Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë përfundim arrin një anketim i agjencisë së njohur të sondazheve ‘Gallup International’ për popullaritetin...
 • Tërmetet trondisin Shqipërinë, 42 lëkundje të lehta prej së shtunës

  Tërmetet trondisin Shqipërinë, 42 lëkundje të lehta prej së shtunës

  Plot 42 lëkundje janë regjistruar nga Instituti i Gjeoshkencave që pas tërmetit me magnitudë 5.1 e shkallës rihter të ndodhur më datën 11 gusht. Sizmiologu Elgert Gjuzi thotë se lëkundjet sizmike janë ndjerë në zonat përreth Bulqizës, aty ku ishte...
 • Gjysma e Tiranës sot pa energji elektrike/ Zonat dhe oraret

  Gjysma e Tiranës sot pa energji elektrike/ Zonat dhe oraret

  OSHEE ka njoftuar sot se shumë zona të Tiranës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, duke nisur që nga ora 09:00 e mëngjesit. Sipas njoftimit të OSHEE-së këto zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të...
 • Pushuesit në Sarandë ankohen për çmimet e kripura

  Pushuesit në Sarandë ankohen për çmimet e kripura

  Qytetit bregdetar të Sarandës nuk i kanë munguar as këtë vit turistët e huaj dhe pushuesit e huaj të cilët e kanë zgjedhur për të shijuar peisazhin mbresëlënës dhe ujin e kthjellët të Jonit. Por natyra e bukur nuk ka...
 • Si t’i shpëtosh vapës në Tiranë (FOTO)

  Si t’i shpëtosh vapës në Tiranë (FOTO)

  Vala e të nxehtit ka përfshirë edhe vendin tonë gjatë ditës së sotme. Këto foto të ofruara nga LSA tregojnë qytetarë të ndryshëm që freskohen edhe në vende publike në Tiranë. Megjithatë, ditë edhe më të nxehta pritet nga e...
 • Akulli në pije, eksperti: Kujdes, po shtohen rastet me Hepatitin A

  Akulli në pije, eksperti: Kujdes, po shtohen rastet me Hepatitin A

  Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet e ndryshme shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne e blejmë ujin për të mos konsumuar atë të rrjetit publik, rrezikojmë që mikrobet apo infeksionet t’i marrim nga akulli. Mjekët infeksionistë thonë...
 • Europa e ‘paralizuar’ nga i nxehti, tre të vdekur në Spanjë

  Europa e ‘paralizuar’ nga i nxehti, tre të vdekur në Spanjë

  Vala e të nxehtit që ka mbërthyer Evropën ka shkaktuar tre viktima në Spanjë. Temperaturat janë thuajse në nivel rekord, dhe do të vazhdojë të jetë mbi 40 gradë celsius të paktën deri këtë diel, si në Spanjë ashtu edhe...
 • Dermatologët japin alarmin: Vera shton rastet e infeksioneve në lëkurë

  Dermatologët japin alarmin: Vera shton rastet e infeksioneve në lëkurë

  Lapsi.al ide | kryesore Dermatologët japin alarmin: Vera shton rastet e infeksioneve në lëkurë 17 orë më parë Plazhet dhe pishinat janë vendet ideale për t’u shpëtuar ditëve të nxehta, por dermatologët japin alarmin se gjatë muajve të verës janë...

RadioNacional.Al by powered by WordPress