LDK ka publikuar listën për zgjedhjet në Kosovë dhe në 110 emrat e renditur, asnjë prej tyre nuk është Isa Mustafa. Kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti do kryesojë listën, kurse Behgjet Pacolli i cili është në një listë të përbashkët me të është vendosur i pesti. Nga ana tjetër pas Hotit janë Shala, Hykmete Bajrami e Agim Veliu. Në 10-shen e dytë janë emra mjaft të njohur gjithashtu të LDK si Lumir Abdixhiku, Besian Mustafa dhe Armend Zemaj apo Vlora Dumoshi.

LISTA E LDK

Lista e kandidatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Avdullah Hoti
Kujtim Shala
Hykmete Bajrami
Agim Veliu
Behgjet Pacolli
Lirije Kajtazi
Anton Quni
Arben Gashi
Ardita Dushi
Driton Selmanaj
Lumir Abdixhiku
Doruntine Maloku Kastrati
Besian Mustafa
Arban Abrashi
Besa Gaxherri
Ardian Shala
Armend Zemaj
Vlora Dumoshi
Frasher Demaj
Imet Rrahmani
Valentina Bunjaku Rexhepi
Ibrahim Makolli
Shkemb Manaj
Marigona Geci
Shkelzen Hajdini
Hatim Baxhaku
Rrezarta Krasniqi
Muharrem Svarqa
Ilir Ferati
Saranda Musliu
Fidan Rekaliu
Shkumbin Gashi
Vlora Limani Hajnuni
Islam Pacolli
Florian Dushi
Besart Dreshaj
Fetah Rudi
Sali Asllanaj
Ganimete Ismajli
Ekrem Hyseni
Faton Bislimi
Brikenda Kryeziu
Xhavit Uka
Jetlir Zyberaj
Mimoza Shahini
Hysni Gerguri
Fadil Gashi
Filloreta Berisha
Brahim Selimaj
Shefqet Shehu
Fatlume Jaha
Fahredin Spahija
Ali Topalli
Mirlinda Sopi-Krasniqi
Adnan Merovci
Feim Salihu
Mybera Mustafa
Visar Hoti
Jeton Biqkaj
Fatbardha Emini Halabaku
Fehmi Cena
Ibrahim Kryeziu
Ardita Rrahmani
Nuredin Ibishi
Avdi Pireva
Flutura Beka Kamberaj
Mirsad Sylejmani
Ilir Hasani
Kaltrine Demiri
Anton Berisha
Salih Morina
Lindita Bellaja
Adnan Lahu
Defrim Gashi
Zahide Gervalla
Flamur Sefaj
Bahtir Kastrati
Buleza Kuci
Ramiz Ramadani
Bexhet Xheladini
Rita Spahiu
Ajet Avdili
Shefki Gashi
Violete Osaj Tafilaj
Shefket Kolgeci
Zenun Shala
Aferdita Morina Biffar
Qendrim Selimi
Selajdin Fanaj
Alma Lama
Blerim Rexhbogaj
Valdet Hoxha
Qibrije Hoxha
Isa Shabani
Xhelal Krasniqi
Sabrije Drancolli
Nazmi Iberdemaj
Veton Gashi
Drenusha Zeka
Syle Hoxha
Shpetim Sojeva
Arlinda Uka
Fadil Halili
Ismail Kasumi
Sabedin Berisha
Ismet Mjaki
Hasan Qyqalla
Isa Podrimja
Ibrahim Syla
Fitim Havolli