Vrasja mbrëmë e një gruaje shtatzënë në afërsi të Klinikës së Gjinekologjisë të QKUK-së ka tronditur të gjithë opinionin në Kosovë dhe më gjerë.
Dyshohet se viktima u qëllua nga ish-bashkëshorti i saj. LIdhur me këtë akt tragjik ka pasur reagime të shumta. Ndërkaq sot në Prishtinë do të protestohet kundër vrasjes së grave.

Ngjarja pritet të fillojë nga ora 16:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”. Një rast tjetër tragjik ndodhi javën e kaluar po në Prishtinë, ku një grua dyshohet se u vra nga bashkëshorti i saj me sëpatë.