Roma dhe Feyenoord po përgatiten për të luajtur finalen e Konferencës së Ligës në Tiranë, sonte në orën 21. Marrëdhëniet mes dy tifozëve kanë qenë të tensionuara që në vitin 2014, holandezët shkatërruan shatërvanin Barcaccia në kryeqytetin italian dhe tani ishte nata e hakmarrjes në Tiranë. Por ajo që shkaktoi ngjarjet e shëmtuara të mbrëmjes së djeshme në kryeqytetin shqiptar ishte një fyerje që iu bë Romës: disa mbështetës të Feyenoord urinuan mbi autobusin verdhekuq.