Juventus mundi Crotone 3-0 në shtyrjen e fundit të javës së 23-të të ndeshjes së Serie A dhe kaloi Romën në vendin e tretë. Bardhezinjtë fillojnë pak të kontraktuar dhe luftojnë për të gjetur hapësirë kundër njëmbëdhjetë të Stroppa, por e zhbllokuan rezultatin në minutën e 39-të me një goditje të shkëlqyer nga Ronaldo, e përsëritur disa minuta më vonë nga vetë CR7: që minon Lukaku në krye të renditjes së golashënuesve. Në pjesën e dytë, djemtë e Pirlo arritën avantazhin dhe vulosën rezultatin në minutën e 66 me golin e McKennie.