Leicester mund të shijojë, të paktën për një natë, vendin e parë të vetmuar në renditje. Në King Power Stadium, në fakt, Foxes mundën Chelsea 2-0 dhe për momentin kaluan dy skuadrat e Mançesterit në krye të Premier League. Një ndeshje e dominuar nga njerëzit e Rodgers që u vendos në pjesën e parë me golat e Ndidi (6 ‘) dhe Maddison (41’). Në ndeshjen tjetër të luajtur pak orë më parë, West Ham mundi West Bromwich 2-1, duke u ngjitur në vendin e gjashtë në klasifikim.