vesa

Sot në rrjetin social Instagram sot Vesa Luma ka ekspozuar disa fotografi, kështu duke treguar se ajo po gatuan kifle.
Në fotografinë e parë Vesa ka shkruar si mbititull “Kiflet e mia”, duke bërë të ditur për fansat e saj se ajo di edhe te gatuaj.

Menjëherë më vonë Vesa me një foto tjetër tregon që kiflet nuk janë të thata por kanë edhe djath brenda, në mbishkrim të kësaj foto ajo ka shkruar,”Na befte mire..edhe ai djathi ne mes po ju përshëndet”, transmeton indeksonline.

Ndërsa duke mos i lënë fansat që të zhgënjehen që nuk mund ti shijojnë ato kifle nga dora e saj, Vesa e ka shfaqur edhe recetën që të gjithë të mund ti gatuajnë kiflet vetvetiu, më poshtë mund ta shihni atë të postuar nga vetë Luma,
“ vesaluma – 2 veze,2 filxhan kos,1 filxhan vaj ,5 gota miell,nje pluhur paste.I perzieni mire dhe nderkohe ngrohet ne temp.200 furra ,e beni gati tepsine me forma.I mbushni format deri ne gjysem njehere,i veni ne mes djath,pastaj i mbushni gjysmen tjeter.Kur mbushen format i lyeni me te kuqen e vezes permbi.I veni te piqen deri sa te fryhen (e shihini vet kur behen gati) .Dhe MOS HARRONI ta emertoni “Kiflet e Veses” ????????????Ju befte mire “