Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, po qëndron në vizitë zyrtare në Ukrainë së bashku me një kolegjium ndërkombtarë të kryetarëve të kryeqyteteve të ndryshme, atje përveq presidentit Vlodymyr Zelensky, ai ka takuar edhe kryetarin e e kryeqytetit ukrainas Kiev, Vitali Klitçko.


Ai në rrjetin social Facebook shkroi se Kievi po i kthehet normalitetit pas sulmeve të njëpasnjëshme ruse.

 

Veliaj shkroi se Klitçko po udhëhej me kryeqytetin si një kampion i vërtet si dikur në ringun e boksit.

 

Postimi i plotë:

Më vjen mirë që Kievi po i rikthehet normalitetit pas sulmeve të ashpra të Rusisë, teksa lufta vazhdon ende në qytetin motër të Kharkivit dhe në zona të tjera të Ukrainës.

Miku im Vitali Klitçko e udhëhoqi qytetin në kohët më të vështira! Si dikur kur ishte boksier, një kampion i vërtetë në çdo ring.

 

 

Rekomandime
...

Buzhala: Abazovic po i shërbente qëllimeve serbe në Ballkan

  • 20/08/2022 | 10:49
...

Trupat amerikane të NATO-s u vendosën në veri pas dështimit të negociatave në Bruksel

  • 20/08/2022 | 09:12
...

Policia jep detaje në raportin e saj për aksidentin me fatalitet në ‘Ibrahim Rugova’

  • 20/08/2022 | 08:42
...

Rrëzohet Abazovic: Gjithçka çfarë ndodhi në seancën 12 orëshe në Mal të Zi

  • 20/08/2022 | 08:14
Më të fundit
...

Presidentja Osmani pret në zyre nënën e Rita Orës

  • 20/08/2022 | 11:28
...

Vjen reagimi emocionues i Casemiros pas largimit nga Real Madridi

  • 20/08/2022 | 11:27
...

Sallata e cila ju mbanë të ngopur gjithë ditën

  • 20/08/2022 | 11:24
...

Veliaj viziton Klitçkon: Po udhëheq kryeqytetin në kohë lufte si kampion që ishte dikur në boks

  • 20/08/2022 | 11:21

Të tjera