Tërmete të shumta u regjistruan në Bosnjë dhe Hercegovinë mbrëmë . Tërmeti më i fortë është shënuar në Stolac, ku është lëkundur një tërmet me magnitudë 5.6 ballë të shkallës Rihter.

Lëkundje ka pasur në Mostar, Sarajevë, Tuzla, Zenicë, Trebinje dhe tërmete janë regjistruar në Bileçë. Kamera e vëzhgimit regjistroi momentin kur filloi të dridhej.

Shihni si u trondit mbrëmë në Bilecë.