Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Adriatik. Tërmeti që ka rënë në detin Adriatik është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Mal të Zi, në këtë të fundit 12 kilometra larg Ulqinit.

Sipas të dhënave të para tërmeti ka qenë 4.0 ballë, i shkallës Rihter.