Ashtu sikurse çdo vit, personazhet publikë shqiptare shfaqin kreativitetin dhe vishen në mënyra të ndryshme për Halloween.


Era Istrefi ka zgjedhur të vishet si Kate Moss, një ndër modelet më të famshme në botë. Këngëtarja ka rikrijuar një foto të modeles teksa ka pozuar për revistën Playboy.

 

Kujtojmë që këngëtarja është rikthyer në muzikë shumë fuqishëm pas një pauze të gjatë. Era soli disa këngë, që u kthyen menjëherë në hite.

 

Ndër më të fundit ishte dhe dueti me reperin Don Xhoni. Sakaq, ajo lajmëroi dhe një këngë me Mozzik-un, por u anulua pak ditë para se të lancohej.