Supermodelja Heidi Klum, ka publikuar së fundmi këngën e saj  “Chai Tea With Heidi” në bashkëpunim me reperin Snoop Dogg.

Heidi zbuloi lajmin për fansat në tetor të vitit të kaluar ku përmes rrjetit të saj social, Instagram, postoi foto me reperin në një studio muzikore. Në një intervistë për “The Sun”, ajo tregoi se Snoop Dogg ishte zgjedhja e saj e parë për një bashkëpunëtor të mundshëm.  “Më pëlqen të dal jashtë zonës sime të rehatisë dhe të sfidoj veten, kështu që ishte diçka që padyshim po e konsideroja. Por e dija se ishte vetëm një person me të cilin doja të këndoja. Unë jam një fanse e madhe e Snoop Dogg”, u shpreh modelja,