tritol_14
Nje karburant ne Fushe Kruje eshte bere serish objekt i nje sulmi me eksploziv. Ngjarja ka ndodhur gjate nates dhe sipas policise nje sasi e vogel tritoli ishte vendosur ne murin e pasme te lokalit prane karburantit. Per pasoje ka patur vetem deme te vogla materiale dhe jo ne njerez. Ne kete objekt vetem dy muaj me pare ishte vendosur nje sasi tritoli, per te cilin nuk pati ndonje arrestim autori.