Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish sot në zonën e Dibrës. Sipas Qendrës Europiane të tërmeteve lëkundjet kanë qenë në magnitudën 3.1 të shkallës rihter, dhe thellësia 8 kilometra. Ndërkohë ditën e djeshme në Dibër u regjistruan disa lëkundje, ku më e forta ishte 4.5 ballë.

Banorët e zonës ndjehen të frikësuar për shkak të lëkundjeve të vazhdueshme të tërmetit që prej ditës së enjte në mbrëmje.