Lirimi me kusht/ “Policia e Kosovës ka ofruar mbrojtje për Kadri Veselin”

Mbrojtja e Kadri Veselit në Gjykatën Speciale ka thënë se Policia e Kosovës ka ofruar masën e sigurisë për të liruar me kusht njërin nga ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një përgjigje të mbrojtjes ndaj vendimit të Prokurorisë për mbajtjen e Veselit, të publikuar nga Specialja, thuhet se Policia e Kosovës ka dhënë […]

read more

440 raste të reja me Covid në Shqipëri, 9 jetë të humbura (Harta)

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2,902 testime, 440 qytetarë të infektuar, 9 humbje jete dhe 539 të shëruar në 24 orët e fundit Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 2902 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 440 qytetarë, në këto bashki: 160 në Tiranë, 30 në […]

read more

Berisha paralajmëron: Edvin, bëj gati valixhet dhe nisu për Beograd. Mos harro të marrësh me vete edhe Lul pengun

Sali Berisha e ka ndalur “Foltoren” e radhës në Kurbin. Gjatë takimit me domokratët në këtë zonë, ish-kryeministri paralajmëroi Edi Ramën për atë çfarë e pret nga protestat dhe revolta qytetare. “Edvin, bëj gati valixhet dhe nisu për Beograd. Në Shqipërisë s’ke vend. Mos harro të marrësh me vete edhe Lul pengun”, tha Berisha. Ish-kryeministri […]

read more

Regjistrohen 17 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë zbuluar 17 raste të reja me koronavirus ndërkohë që nuk është regjistruar asnjë viktimë. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë shëruar 5 pacientë. “Nga 1.263 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. […]

read more

Debati për “Ballkanin e Hapur/ Rama: Shqiponja është me dy koka, por me një trup që qëndron drejt

Pas mbledhjes së dy qeverive Kosovë-Shqipëri, kryeministri Edi Rama ka folur për “Ballkanin e Hapur” gjatë konferencë së përbashkët me homologun e tij, Albin Kurti. Kryeqeveritari Rama zgjodhi simbolin kombëtar, shqiponjën e flamurit, për të komentuar marrëdhëniet mes dy vendeve. Kreu i qeverisë theksoi se për këtë nismë Prishtina ka dhe Tiran kanë qëndrime të ndryshme, […]

read more

Kurti injoron pyetjen për Serbinë: Nuk kemi pse përmendin fqinjin verior të Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi se Kosova dhe Shqipëria po përparojnë me shpejtësi për njëra tjetrën. Ai u pyet për qëndrimin e Serbisë por nuk u ndal në këtë pikë duke theksuar se nuk është nevoja që sa herë të takohen dy palët, të përmendet fqinji verior i Kosovës. “Besoj që duhet ta kemi […]

read more

Merret vendimi, në kufi me Kosovën nuk do të ketë ndalesa, por vetëm kamera

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e qëndrimit. […]

read more

Merret vendimi, në kufi me Kosovën nuk do të ketë ndalesa, por vetëm kamera

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e qëndrimit. […]

read more

Rama: Kemi nisur studim fizibiliteti për ndërtimin e hekurudhës Durrës-Prishtinë

Sot në Elbasan janë takuar krerët e dy qeverive, Shqipëri-Kosovë. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Edi Rama është shprehur se kanë nisur hapat për arritjen e një tregu të përbashkët mes 2 vendeve. Po ashtu, Rama tha se dy qeveritë kanë firmosur një memorandum bashkëpunimi për nisjen e një studimi fizbiliteti për ndërtimin e hekurudhës […]

read more

Horoskopi për ditën e sotme, 26 tetor 2021

Dashi Një letër apo telefonatë pasionante mund të vijë nga një mik i ngushtë ose një partner romantik. Tregohuni i sjellshëm! Nëse keni menduar të shkruani, kjo është dita. Imagjinata juaj po fluturon nga kreativiteti. Lërini fjalët të rrjedhin dhe mos u kapni shumë me gramatikën dhe strukturën tani. Demi Mund të keni një talent […]

read more
Pages 1 of 443