Ky është ushqimi ideal që ta merrni me vete për kafjall.


Nëse jeni adhurues i avokados, por nuk keni ide se në çfarë mënyre ta përgatitni, po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për sallatë.

 

Kjo sallatë, njëkohësisht është e shëndetshme, e shijshme dhe plot kalori të shëndetshme, transmeton Telegrafi.

 

Përbërësit:

– 150 g krem-djathi për lyerje,
– 120 g djathë të grirë,
– 3 lugë supe jogurt,
– një lugë majonezë,
– një kavanoz speca të pjekur,
– 2 avokado,
– 40 g arra,
– kripë