Një aeroplan mallrash është rrëzuar në Rusi. Sipas mediave të huaja mësohet se ngjarja e rëndë është regjistruar gjatë orëve të para të mëngjesit ku aeroplani i mallrave Ilyushin Il-76 i cili u rrëzua teksa fluturonte pranë qytetit rus të Rizanit. Raportohet se katër persona kanë humbur jetën, ndërkohë 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur, të cilët menjëherë janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme.

Autoritetet që prej momentit të aksidentit ndodhen në vendin e ngjarjes ku dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të saj.