Marrëdhënia e Norës dhe Robertit është përfolur vazhdimisht edhe pse tashmë kanë një periudhë të gjatë kohe që janë ndarë nga njeri-tjetri.
Së fundmi, gjatë një interviste, Roberti i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij për ish-partneren.

Ai është pyetur nëse mendon që kënga e saj e re “Më mungon” i dedikohet atij, ndërkohë që përgjigjja e tij e thumboi drejtpërdrejt këngëtaren.
Ai u shpreh duke thënë se sipas tij kjk pyetje mund t’u bëhet vetëm atyre që u shkruajnë vetë tekstet e tyre të këngëve.
“Kjo pyetje mund tu bëhet rep-artistave se vetëm ata shkruajnë tekste. Nora përveç hartimeve në shkollë fillore nuk ka shkruajtur asnjë tekst shkruan tjetër kush për neve dhe paguajmë. S’besoj se ja ka dedikuar dikujt”.- është shprehur Roberti.
Rikujtojmë se së fundmi në emisionin “Love Story” ishte i ftuar special këngëtari Robert Berisha. Prezenca e tij në studion e emisionit të dashurisë ka nxitur reagime të ndryshme nga pjesëmarrësit dhe konkurrentët.
Një prej tyre, ishte dhe Kleona, e cila që në ardhjen në skenë të këngëtarit të njohur shprehu simpatinë për të. Kjo gjë u komentua edhe nga moderatori i emisionit, Eni Shehu.
Kështu, me lejën e tij, konkurrentja e “Love Story” Kleona u ngrit për të puthur këngëtarin. Roberti e aprovoi dhe i konfirmoi se mund ta puthte ku të donte.