Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka mbledhur këtë paradite Kryesinë e partisë. Mësohet se mbledhja po zhvillohet në selinë e PS, ndërsa është e para pas votimit të qeverisë së re në Kuvend dhe betimit të saj te Presidenti Ilir Meta. “Te filloje puna per ndryshimet kushtetuese per zgjatjen e procesit te Vettingut”, mësohet të ketë thënë Balla.