Albania’s Prime Minister Edi Rama waits before a meeting of the EU-Western Balkans Summit at the EU headquarters in Brussels Belgium February 16, 2020. Aris Oikonomou/Pool via REUTERS REFILE – CORRECTING COUNTRY

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në selinë rozë drejtuesit e PS në qarqe.

Takimi vjen pas ndryshimeve të bëra në Shkodër, Lezhë, Tiranë dhe Durrës.

Kujtojmë se në Shkodër u caktua si drejtues politik Ilir Beqja, në Lezhë Lindita Nikolla, në Durrës vetë Rama pas largimit të Vangjush Dakos, kurse në Tiranë do drejtojë Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati. Mësohet se takimi ka në fokus përgatitjet për zgjedhjet.