Paul Pogba ka vendosur kundër operacionit në gju, kështu që do të ketë trajtim për pesë javë, duke shpresuar të luajë me Juventusin dhe në Kupën e Botës 2022.


Sipas La Gazzetta dello Sport, kjo është mënyra e veprimit që është vendosur nga Pogba dhe stafi mjekësor si nga Juve ashtu edhe nga ekipi kombëtar i Francës.

 

Pjesa e parë e regjimit të trajtimit do të jetë në palestër dhe pishinë, më pas në fushë duke punuar veçmas nga shokët e skuadrës.

 

Mesfushori pësoi një lëndim në meniskun anësor në gjurin e tij të djathtë gjatë një seance stërvitore më shumë se një javë më parë në Los Angeles.

Kirurgjia dukej e pashmangshme, por kishte shqetësime se heqja e një pjese të meniskut do të dëmtonte stabilitetin e gjurit në të ardhmen dhe nuk do ta zgjidhte plotësisht problemin.

U propozua një qepje e tij, por kjo do ta përjashtonte Pogban për pesë muaj dhe do ta detyronte atë të humbiste Kupën e Botës 2022 në Katar.

 

Vonesat e gjata u shkaktuan nga frika e marrjes së vendimit të gabuar, ndaj pas konsultimit të sotëm të specialistëve në Lyon, ata zgjodhën të shmangnin operacionin.