Pas fitores së Romës, tifozët e Feneyoord kanë shkatërruar karriget tek pedonalja e Tiranës. Një persona mësohet se ka mbetur i plagosur mbrëmjen e djeshme në pedonale. Policia ka shoqëruar disa prej holandezëve, pjesa më e madhe e të cilëve ishin në gjendje të dehur.

Finalja e Conference League mes Romës dhe Feyenoordit, ka përfunduar me fitoren e verdhekuqve që arritën të shkruajnë hstori pas 31 vitesh.