1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Labi Në Protestën E Mbajtur Në Mitrovicë

  Labi Në Protestën E Mbajtur Në Mitrovicë

  Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Labinot Tahiri, ka vazhduar që të përkahë shqiptarët nga Maqedonia, duke qenë pjesmarrës në protestat që po zhvillohen gjithandej në trojet shqiptare. Ai ishte prezent në protestën e mbajtur në Mitrovicë, në të cilën u kërkua...

 • Zaimina Diplomohet Në Degën Arkitekturë

  Zaimina Diplomohet Në Degën Arkitekturë

  Këngëtarja Zaimina Vasjari ka postuar në rrjetin e saj social “Instagram” foto ku tregon se është diplomuar. Këngëtarja sapo ka hedhur në treg klipin e saj të ri “shumë” në të cilin ka pozuar tepër seksi dhe e zbuluar. Zajmina...

 • Afërdita Dreshaj, Së Shpejti Videoklipi “Mos Rri Larg”

  Afërdita Dreshaj, Së Shpejti Videoklipi “Mos Rri Larg”

  Modelja bukuroshe nga Kosova Aferdita Dreshaj ka lajmëruar në rrjetin e saj social se së shpejti do te sjellë klipin e saj të ri me titull “Mos rri larg”. Ajo po e sjell klipin në bashkëpunim me muzikën e Bleros...

 • Tuna: “Unë Do Të Protestoj Me Shqiptarët, Jemi Një”

  Tuna: “Unë Do Të Protestoj Me Shqiptarët, Jemi Një”

  Superylli shqiptar, Tuna, ka paralajmëruar se ajo do të protestojë për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni, teksa të njëjtën gjë u ka bërë thirrje edhe kolegëve të tjerë të saj këngëtarë që ta bëjnë. Ishte Labinot Tahiri ai që...

 • Elita 5: Kënga “Më Fal” është Një Baladë E Punuar Me Shumë Përkushtim

  Elita 5: Kënga “Më Fal” është Një Baladë E Punuar Me Shumë Përkushtim

  Vokalisti i grupit Elita 5, Arif Ziberi, ka deklaruar në një intervistë për mediat shqiptare se “Më Fal” është një projekt filmik dhe jo videoklip i zakonshëm. Videoklipi “Më Fal” la pa fjalë analistët dhe ekspertët e shoubizit shqiptar dhe...

 • Kënga E Re E Labit Do Publikohet Së Shpejti

  Kënga E Re E Labit Do Publikohet Së Shpejti

  Këngëtari i njohur shqiptar, Labi, do të publikojë shumë shpejt një këngë të re. Këngëtari i shumë hiteve të njohura, së fundmi ishte pjesë e disa spekulimeve se do të hyjë në politikë. Labi këto pohime i hodhi poshtë, duke...

 • Edhe Presioni Fton Në Protestë

  Edhe Presioni Fton Në Protestë

  Rep artisti i njohur Presioni në faqen e tij zyrtare në rrjetin sociale ‘facebook’, ka lënë një mbishkrim ku të gjithë shqiptarët i fton të dalin në protestë të martën në Tiranë. Derisa thekson se ai do të jetë i...

 • Samanta, Gati Projekti I Ri

  Samanta, Gati Projekti I Ri

  Këngëtarja nga Shqipëria, Samanta Karavella është në përfundim të projektit të saj më të ri muzikor që pritet të dalë këtë javë. Muzika është realizuar nga Kico n Torch, ndërsa melodia & teksti nga kolegja e saj Ronela Hajati –...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al