Aktori i njohur turk Ayberk Pekcan ka ndërruar jetë në moshën 51 vjecare.

Lajmi i trishtë është bërë me dije nga mediat e huaja. Sipas tyre, aktori vuante nga kanceri në mushkri ndërsa javën e kaluar po trajtohej në terapi intensive në qytetin e tij Mersin. Ayberk ishte i njohur për rolet e tij në serialet : “Ertugrul” dhe “Osman”.