Kylian Mbappe e ka shprehur pakënaqësinë e tij për trajnerin e ri, Christophe Galtier.


Lajmin e ka bërë të ditur mediumi francez “Le Parisien”.

 

Në fakt, kampioni i botës me Francës nuk është i kënaqur me pozitën në të cilën po e vendos të luajë trajneri i ri.

 

Kjo nuk korrespondon me premtimet që i ishin dhënë ish-futbollistit të Monacos kur e kishte nënshkruar kontratën e re me parisienët para fillimit të sezonit.

Mbappe ka mbetur nën hije të lojtarëve në super-formë, Leo Messi dhe Neymar.