Këngëtarja, Dua Lipa duket se ka tërhequr sërish vëmendjen gjigandit të mediave sociale,Facebook.

Së fundmi, këngëtarja ka publikuar disa fotografi duke shijuar pushimet nga jugu i vendit. Krahas fotove, qjoshkruante “ Vajzë shqiptare në Shqipëri”. Ky postim nuk ka kaluar pa i rënë në sy “Facebook”, duke iu referuar si Mbretëresha e Shqipërisë. 

Kujtojmë që edhe me parë, Lipa ka tërhequr vëmendjen e kompanisë. Në një postim të artistes para Sunny Hill Festival në Kosovë, faqja zyrtare shkruante: Ajo është një 10 dhe ka një veshje të mrekullueshme.”/Lapsi.al