Legjenda e Real Madridit, Marcelo është zyrtarizuar tek skuadra e re.


Futbollisti brazilian ka kaluar tek skuadra e Olympiacos në Greqi.

 

Marcelo shkroi historinë në Real Madrid dhe u bë legjend e klubit dhe futbollit në përgjithësi.

 

Braziliani u largua këtë verë nga Real Madridi pasi i skadoi kontrata.