Dy tërmete kanë goditur pasditen e së hënës veriun e Italisë. Tërmetet kanë qenë të forcës 4 dhe 3.3 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 69 kilometra nga Torino. Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.