Këngëtarja e mirënjohur e estradës shqiptare, Nora Istrefi, feston ditën e sotme ditëlindjen.


E lindur më 25 mars të vitit 1986, artistja ka mbushur plot 36 vite jetë.

 

Të shumta kanë qenë urimet që ka marrë në rrjete sociale nga miqtë, familjarët e fansat.

 

Një të tillë të veçantë ia ka bërë edhe motra e saj, ylli i njohur ndërkombëtarisht, Era Istrefi.


Ajo ka shpërndarë një imazh të tyre në InstaStory, përmes të cilit shkruan: “Urime ditëlindjen, bukuroshe. Jam mirënjohëse për të gjitha kujtimet tona dhe e emocionuar për t’i krijuar të rejat së bashku”.

Nora duhet theksuar se u bë pjesë e tregut muzikor shqiptar që në moshë të re dhe tani numëron dhjetëra hite.

 

Sa i përket anës private, ajo po vazhdon të jetë nënë beqare me një përkushtim të madh ndaj vajzës, Reene, që e ndan me muzikantin Robert Berisha.