Kosovë/ Asnjë viktimë në 24 orët e fundit dhe 16 raste me Covid-19

2 Dec 2021
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë identifikuar 16 raste të reja me Covid-19 nga 1, 424 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri më dije se nuk është raportuar asnjë viktimë.

Në total numri i rasteve aktive është 320.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.285 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.619.802 doza të vaksinës.

Deri më sot 763.652 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.424 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.811. Në total numri i rasteve aktive është 320″, njofton IKSHPK.

tags

Shifra të frikshme/ 197 jetë të humbura nga aksidentet gjatë vitit 2021 në Shqipëri

Çmimet e abonimeve në Netflix do të pësojnë rritje për këtë arsye

Një viktimë dhe mbi 700 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

A është portokallia ngjyra më trendi e momentit?

Përplasja e Shqipërisë me futbollin Tiki Taka ka tani një stadium: kuqezinjtë sfidojnë Spanjën në fushën e Espanyol