Në 24 orët e fundit Kosova ka regjistruar vetëm 1 viktimë nga COVID-19 dhe 103 raste të reja infektimi.

Viktima e vetme u shënua në Prizren, teksa lajmi i mirë është se 248 pacientë arritën të fitojnë betejën me COVID-19.