Klaudia Pepa është tashmë një ndër emrat më të njohur mes artistëve të rinj në Itali. Prej vitesh balerina shqiptare jeton në shtetin fqinj ku po përpiqet me shumë punë të ndërtojë një karrierë të suksesshme.

Emri dhe figura e saj është prezente kudo dhe Klaudia shkëlqen në çdo hap që hedh. Së fundmi, artistja shqiptare është bërë pjesë e videoklipit të artistit italian Aka7even, i cili u bë shumë i njohur nga spektakli “Amici”, në të cilin edhe Klaudia ka konkurruar si balerinë.

Aka7even ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, i cili u kthye menjëherë në trend në rrjete sociale dhe tashmë renditet si kënga më e mirë e verës së 2021-it. Videoklipi paraqet një atmosferë shumë të ngrohtë, festive, tipike për ditët e nxehta të verës dhe protagonistja kryesore në të është Klaudia Pepa. Balerina shqiptare nuk ka kaluar pa u vënë re dhe të gjitha mediat italiane i kanë kushtuar nga një artikull special pjesëmarrjes së saj në videoklipin e artistit italian.