KFOR ka uruar të gjithë shqiptarët për përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan Gazeta Metro.


Sot, KFOR ka uruar shqiptarët për Ditën e Flamurit.

 

Sipas postimit, Shqipëria është anëtare e NATO’s që nga viti 2009 dhe jep kontributin e saj me më shumë se 50 ushtarë në misionin e KFOR’it.

 

‘’Gëzuar Ditën e Pavarësisë Aleatëve dhe miqve tanë Shqiptarë! Shqipëria është anëtare e NATO-s që nga viti 2009 dhe kontribuon me më shumë se 50 ushtarë në misionin e KFOR-it.’’ shkruhet në postim. /gazetametro.net

Postimi i plotë: