Ndeshjet e Ligës së Kombeve vazhdojnë edhe sonte.


Në kuadër të këtij kompeticioni sonte zhvillohet 7 ballafaqime, shkruan GazetaBlic Sport.

 

Austri – Danimarkë dhe Kroaci-Francë janë duelet e Ligës A.

 

Në grupin B, vëmendja është tek kombëtarja kuqezi që luan ndaj Islandës në udhëtim. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 20:45.

Në grupin C, Bjellorusi-Azerbejxhan dhe Sllovaki-Kazakistan, kurse në grupin D luhen dulet Letoni-Lihtenjshtajn dhe Andorrë-M0ldavi.