Pak orë na ndajnë nga fillimi i festivalit ‘Sunny Hill’.


Dyert e festivalit janë hapur në ora 12:00 dhe do mbyllen në ora 22:00.

 

E hapjen e këtij festivali do ta bëjë artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa.

 

Krahas këngëtares sonte do të përformojnë edhe Elvana Gjata, Yll Limani, Kida, Grupi Sytë, Art Lokaj etj.