Së fundmi, këngëtarja Ava Max ka zbuluar se do  të sjellë së shpejti një projekt të ri muzikor.

Përmes rrjetit të saj social,Instagram,Ava ka treguar se ka bashkëpunuar me Dj e njohur Tiësto për këngën që mban titullin “The Motto” dhe ka publikuar disa sekuenca nga videoklipi. Tiësto është një nga DJ-të më të njohur, dhe nuk është hera e parë që punon me një artiste shqiptare.