Koordinatori për Zgjerimin, Michael Gahler: Qeveria në Tiranë të mos përgojojë BE-në, por të plotësojë kushtet për anëtarësim

Koordinatori për Politikën e Jashtme dhe Zgjerimin në Parlamentin Europian, Michael Gahler, kritikoi ashpër qeverinë në Tiranë për përgojimin që ku i fundit i ka bërë qëndrimin e tij jomiqësor ndaj Bashkimit Europian. Duke iu referuar Turqisë, Gahler i ka nënvizuar Ramës se duhet të ketë kujdes me pazaret joeuropiane dhe me shtete jomiqësore ndaj Europës. […]

read more

Borxhi në kohë pandemie, Shqipëria ndër 6 vendet e para në Europë për rritjen e tij në 9 muaj

Për 9 mujorin e 2020-s, Shqipëria e ka rritur borxhin publik me 13.6 pikë përqindje, (pp) duke e çuar atë në 79.9% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në fund të shtatorit, nga 63.3% që u mbyll viti 2019, sipas të dhënave nga Ministria e Financave dhe Komisioni Europian. Me këto ritme të larta, Shqipëria […]

read more

FOTO/ Ibrahimoviç qeros, çfarë ka ndodhur me suedezin e Milanit

Imazhi i një Zlatan Ibrahimovici plotësisht tullac është bërë viral orët e fundit, duke ndezur kureshtjen e ndjekësve të tij. Ishte vetë suedezi ai që e postoi këtë foto në Instagram, shoqëruar me frazën “All in”. Duke parë me kujdes imazhin, duket mjaft e qartë se ajo është një fotomontazh, por shumë kanë hedhur në […]

read more

FOTO/ Anna Falchi mban premtimin: zhvishet krejt për fitoren e Lazios

Anna Falchi kishte premtuar se do të shfaqej me vetëm një maskë veshur në rast se Lazio do të fitonte derbin. Premtim i mbajtur pas 3-0 ndaj Romës. “Përfundoiiii ndeshja më e rëndësishme dhe e ndjerë e kryeqytetit!!!! W W W Lazio e gjithë skuadra, i madhi @ciroimmobile17 që nuk na zhgënjen kurrë, “Ujku” @10_luisalberto […]

read more

Meta i kthen një tjetër ligj qeverisë: Klientelist, favorizon oligarkët

Presidenti Ilir Meta i kthen qeverisë një tjetër ligj. Kreu i Shtetit ka vendosur të mos dekretojë ligjin ‘për taksat kombëtare’ të ndryshuar, duke e kthyer atë për shqyrtim në parlament. Meta argumenton se , ky ligj ka si qëllim përjashtimin nga taksa e rentës minerare për mineralet metalore që përpunohen në vend dhe eksportohen […]

read more

Twitter i mbyll llogarinë, reagon Trump: Nuk do të heshtim, do të ndërtojmë platformën tonë

Twitter ka pezulluar përgjithmonë llogarinë e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Platforma e medias sociale Twitter fshiu nga llogaria zyrtare postimet e fundit të presidentit. Më parë të premten, Twitter njoftoi se ka pezulluar përgjithmonë llogarinë personale të zotit Trump si rezultat i rrezikut për nxitje të mëtejshme të dhunës. “Pas […]

read more
Pages 7 of 7
  • 1
  • 6
  • 7