Rakacolli thirrje partive politike: Takimet të zhvillohen duke u zbatuar masat, përndryshe do të rriten infektimet

Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve Mira Rakacolli i bëri thirrje partive politike të ndalojnë grumbullimet. Ajo tha se nga kjo situatë në ditët në vazhdim do të kemi rritje të rasteve dhe humbjeve të jetëve. “Vazhdon të mbetet në fuqi edhe ndalimi i grumbullimeve. Komitet i Ekspertëve është i shqetësuar që disa subjekte politike po […]

read more

Ndalimi i fluturimeve në Rinas/ Basha: Pas grevës së Albcontrol qëndron vetë Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas grevës së punonjësve të Albcontrol. Për grevën Basha bën përgjegjës kryeministrin Edi Rama. Sipas liderit demokratik pas grevës qëndron vetë Edi Rama, që po e përdor këtë situatë si një marifet për interesat e tij. Me anë të një reagimi në Twitter, Basha i bën thirrje […]

read more

Meta për grevën tek “Albcontrol”: Ndërprerja e punës së trafikut ajror nuk është zgjidhje, të rinisë puna

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me bllokimin e fluturimeve ajrore në Republikën e Shqipërisë për shkak të grevës së punonjësve të “Albcontrol” duke u shprehur se ndërprerja e punës nuk është zgjidhje. Në reagimin e tij presidenti thekson se ka paralajmëruar të gjitha instancat përkatëse shtetërore për moskrijimin e një situate të tillë, si […]

read more

“Sot nuk vijnë vaksina në Rinas”/ Balluku për bllokimin e trafikut ajror: Do të marrim masa ligjore

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë një konference për shtyp, ka reaguar lidhur me protestën dhe bllokimin e shkaktuar nga kontrollorët e Albcontrol në Rinas, ku për pasojë janë pezulluar fluturimet. Balluku paralajmëroi se me bllokimin e trafikut ajror në Rinas nga greva e kontrollorëve do të merren masa ligjore, pasi ky është cënim i sigurisë kombëtare. […]

read more

Shtyhen me një ditë punimet në autostradën Tiranë-Durrës

ARRSH ka informuar se nisja e punimeve për shtresat asfaltike në autostradën Tiranë-Durrës shtyhet për nesër. Sipas njoftimit, punimet do të kryhen në segmentin Qafë Kashar- Ura e Dajlanit dhe edhe vijimësia e punimeve do të jetë në varësi të kushteve të motit. ARRSH thotë se autostrada Tiranë-Durrës do të jetë e lirë për mjetet […]

read more

141 raste të reja me Covid dhe 9 humbje jete (Harta)

Ulen shifrat e rasteve me COVID-19 ne vendin tone. Ne 24 oret e fundit u regjistruan 141 raste të reja dhe 9 humbje jete. NJOFTIMI I MSH Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni […]

read more

Nesër nis vaksinimi i farmacistëve në Tiranë

Ditën e nesërme do të nisë vaksinimi i farmacisteve në Rajonin e Tiranës. Lajmi u bë i ditur nga Urdhri i Farmacistëve nëpërmjet një postimi në Facebook. Çdo farmacist që është i interesuar të vaksinohet, duhet të regjistrohet duke plotësuar një formular me të dhënat përkatëse, ku më pas lista do t’i dërgohet qendrave të […]

read more

Heqja e pasaportave diplomatike për Kombëtaren/ Meta: Hakmarrje primitive, vendim absurd!

Presidenti Ilir Meta reagon për ndërprerjen e vlefshmërisë së pasaportave për Kombëtaren tonë të futbollit,duke e cilësuar këtë një vendim të paprecedentë dhe një hakmarrje primitive. Sipas Kreut të Shtetit, është absurde të pengohen të mbajnë pasaportë kuqezinjtë që e futën Shqipërinë në Europë dhe na bënë të gjithëve krenarë. Reagimi i Metës:  Vendimi i […]

read more

Basha :Rama sjell punëtorë nga Bangladeshi, unë do të sjell investitorë nga Austria

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit, është duke zhvilluar paraditen e së hënës një takim me të rinjtë e Vaut të Dejës. Gjatë këtij takimi Basha ka komentuar edhe deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili disa ditë më parë tha se do të sjellë punëtorë nga Bangladeshi. […]

read more

Albin Kurti refuzon vaksinat kineze të Ramës: Do marrim doza vetëm nga shtete që na kanë njohur

Kosova ka refuzuar ndihmën e Shqipërisë për të vaksinuar mësuesit. Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova nuk e ka komoditetin e pranimit të vaksinave nga çdo vend, siç e kanë edhe shtetet e tjera. Ai është shprehur se orientimi i tyre është që vaksinat t’i pranojnë vetëm nga shtetet që e kanë njohur Kosovën, […]

read more
Pages 241 of 274