Përmbytjet në vend/ Rama: Kemi gati bilancin, problem mbeten rrëshqitjet e dherave nga shirat

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me situatën e krijuar nga përmbytjet në vendin tonë ditët e fundit. Shefi i qeverisë ka thënë se ka krijuar një bilanc nga përmbytjet në vendin tonë.Rama theksoi se është bërë bilanci i fazës më kritike dhe do të publikohet në fund të kësaj situate përmbytjesh. “Kemi bërë […]

read more

Rama: Komunikojmë me Pfizer 7 herë në ditë, jemi përpara dhe në negociatat me AstraZeneca-n

Kryeministri Edi Rama foli për vaksinën anti-Covid dhe u shpreh se është në kontakte të vazhdueshme me kompaninë Pfizer për të siguruar një pjesë të dozave të premtuara. Ai deklaroi se përveç Pfizer, negociatat kanë ecur shumë edhe me kompaninë e AstraZeneca, nga e cila priten lajme të mira. “Për ata që kanë marrë dozën e […]

read more

Përgjimet e Ndraghetës/ Rama: Provë e katandisjes së opozitës, turp i pashembullt

Gjatë konferencës së përjavshme, kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë rreth përgjimeve të fundit të antimafias italiane kundër grupi mafioz Ndragheta, ku përmendeshin emra të krerëve të shtetit në Shqipëri dhe biznesmenë. Kreu i qeverisë e ka konsideruar të gjithë çështje si një tymnajë të neveritshme të hedhura nga opozita dhe mediat, […]

read more

Rama konferencë me ministren e Bujqësisë, Ekonomi: Prodhimi bujqësor është rritur me 20%

Gjatë konferencës së përjavshme me ekonominë në fokus, kryeministri Edi Rama ka folur rreth zhvillimeve në sektorin e Bujqësisë. Në këtë konferencë shefi i qeverisë është në shoqërinë e ministres së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Milva Ekonomi dhe me Drejtore e Përgjithshme e Agjencisë për Zhvillim Bujqësor dhe Rural, Frida Krifca ku do të bëhet […]

read more

Mbi 100 milionë të prekur nga COVID në mbarë botën, SHBA më e prekura

Ka shkuar në mbi 100 milion numri i të prekurve nga koronavirusi në mbarë botën. SHBA-të janë vendi më i prekur në botë sa i takon pandemisë së koronavirusit, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 170.883 raste të reja dhe 414.083. Kujtojmë se pas Amerikës, ku ka në total 43,763,906 raste, vendin e […]

read more

“Boll më: Kupa është mbushur”, çfarë thotë Basha për Ramën

Lulzim Basha shprehet se kryeministri Edi Rama që premtoi reformën në drejtësi, si dhe i shpalli luftë korrupsionit, ka ndodhur kreJt e kundërta. Sipas tij drejtësia është kapur dhe asnjë zyrtar i lartë nuk është pas hekurave. Basha shton se Rama dhe marionetat e tij janë lidhur me mafian për të shtuar pasuritë e tyre. […]

read more

Reshjet në vend, KESH: Shkarkimet në minimum, nuk ndikojnë në zonën e nën Shkodrës

Korporta Elektroenergjitike Shqiptare ka njoftuar mbi situatën në hidrocentrale ndërkohë që disa zona janë përfshirë sërish nga përmbytjet, pas reshjeve të shiut të orëve të fundit. KESH bën të ditur se prurjet totale janë 1900 m3/s. Shkarkimet nga porta e Hec Vau Dejës aktualisht janë 500m3/s, sasi kjo, që nuk ndikon në rritjen e nivelit […]

read more

E rëndë/ Babë e bir vdesin brenda 3 ditëve nga koronavirusi

Tre ditë pas varrimit të babait, për shkak të infektimit me COVID-19 ka vdekur edhe 29 vjeçari nga Lipjani. Ai thuhet se kishte edhe probleme tjera shëndetësore, derisa bashkë me babain e tij kishin rezultuar pozitiv me COVID-19, raporton Gazeta Express. 10 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e virusit COVID-19 […]

read more

538 raste të reja me Covid në Shqipëri, 9 jetë të humbura

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit, ku rezultojnë të kenë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 9 persona, ndërsa janë regjistruar 538 raste të reja. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 282 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar. Me gjithë përpjekjet e […]

read more

Misioni i ODIHR pritet në PD nga Basha

Misioni i ODIHR i cili nisi takimet me partitë politike në Shqipërinë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, po zhvillon  aktualisht një takim në selinë e Partisë Demokratike. Përfaqësuesit e ODIHR janë pritur në takim nga kryedemokrati Lulzim Basha, përfaqësuesi ligjor i PD Ivi Kaso si edhe Sekretari për Çështjet Ndërkombëtare në Partinë Demokratik, Arben […]

read more
Pages 216 of 228