Ndryshojnë çmimet e karburanteve në Shqipëri

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të karburanteve. Nga sot në orën 18:00, nafta do të shitet me 223 lekë për litër, benzina me 194 lekë për litër dhe gazi me 78 lekë për litër. Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 24 Shtator 2022, janë si rezultat i lëvizjes së çmimeve në […]

read more

Berisha bashkëbisedon me qytetarët: Nisin protestat për të larguar Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zhvilluar një bashkëbisedim online me qytetarët në lidhje me problematikat e tyre. Berisha tha se grevat dhe protesta janë e vetmja mënyrë për të rikthyer shpresën dhe votën e lirë në vend. Berisha: Mënyra më intensive e komunikimit tim me ju, ka qenë përmes rrjeteve sociale. Sa i përket […]

read more

Berisha: Taksa dhe trau në Rrugën e Kombit do të hiqen në muajin e parë të qeverisë së ardhshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zhvilluar një bashkëbisedim online me qytetarët në lidhje me problematikat e tyre. Berisha ka paralajmeruar se nëse vjen në pushtet, do të heqë që në muajin e parë të qeverisë së re taksën e Rrugës së Kombit. Sali Berisha: Një nga vendimet e para, do të hiqet taksa anti […]

read more

72 mijë familje do të preken në dimër nga shtrenjtimi i energjisë

Në muajin dhjetor 71 278 familje harxhojnë më shumë se 800 kilovat orë (energji elektrike) në muaj dimri. Një në dhjetë familje e shkel pragun prej 800 kv. Për pasojë preket nga rritja e çmimit dhe e tarifës për konsum të energjisë elektrike. Ky është vlerësim i bërë nga Open Data Albania. Në vend janë rreth 829 […]

read more

Bëhuni gati të paguani më tepër, ERE miraton rritjen e çmimit të energjisë elektrike

Nga 1 Tetori deri në 31 Dhjetor të këtij viti familjet shqiptare që do të shpenzojnë më shumë se 800 kw/h në muaj do faturohen me 42 lekë për kilovat. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e Entit Rregullator të Energjisë (ERE). Një nga ekspertët shpjegoi gjatë mbledhjes si do të bëhet përllogaritja. […]

read more

Mbyllja e kolegjit turk, reagon kryeministri Rama

Reagimi i plote i kryeministrit Rama: Përdorimi i fëmijëve pastaj për të fshehur fajin karshi ligjit, prindërve dhe vetë nxënësve, duke luajtur rolin e viktimës së qeverisë, kur në fakt je verifikuar jo një po dy herë në shkelje, tregon ndërgjegje të ulët në raport me misionin e lartë të një vatre edukimi. Të shesësh […]

read more

‘Rama në hetim ndërkombëtar’/ Berisha: Hakerat qeveritarë sulmuan sistemet për të zhdukur lidhjet me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka thënë se kryeministri Edi Rama ka qenë dhe është në hetim ndërkombëtar. Këtë deklaratë sipas Berishës ai e bazon nga indiciet që ka personalisht. “Unë mund t’ju deklaroj se personalisht Edi Rama, është sipas të gjitha indicieve, ka qenë dhe është në hetim ndërkombëtar.” tha Berisha. Berisha bëri […]

read more

Shtyhet afati për Komisionin e Reformës Territoriale

Deputetët e kuvendit, në seancën e kësaj të enjteje votuan me 101 vota pro shtyrjen e afatit të Komisionit për Reformën Territoriale. Punimet e këtij Komisioni do të vazhdojnë deri më 21 tetor. Grupimi i Berishës nuk është i përfaqësuar në komisionin e reformës, por për hartën e re territoriale demokratët janë në një mendje. […]

read more

Mbledhja e grupit të PD, Berishës i shtohet edhe një deputet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka thirrur sot mbledhjen e grupit parlamentar me deputetët që i janë bashkuar atij deri tani. Sot ra në sy që këtij grupimi i është bashkuar edhe Zef Hila. Ish-kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës ishte thirrur në SPAK mëngjesin e sotëm dhe pasi u pyet nga prokurorët, […]

read more

Berisha për rrëzimin e TIMS: Është tronditëse, në pikat kufitare qarkullon lirshëm çdokush

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka nisur fjalën e tij në mbledhjen e Grupit Parlamentar, duke komentuar situatën e krijuar me ligjin në Shqipëri pas sulmit kibernetik që ka “hedhur në tokë” edhe sistemin TIMS. Berisha theksoi se sot çdo e dhënë për bandat në Shqipëri ka dalë jashtë kontrollit dhe shitet në […]

read more
Pages 1 of 241