Covid-19/ Manastirliu jep lajmin: Sot vijnë 12,870 vaksina të tjera Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se sot do të vijnë mbi 12 mijë doza të vaksinës Pfizer. Teksa inspektonte procesin e vaksinimit në qendrën e re shëndetësore e cila sapo është rehabilituar, në Synej të Kavajës, Manastirliu e ka bërë të ditur lajmin. “Sot presim sërish doza të vaksinave Pfizer, nëpërmjet kontratës […]

read more

Shqipëri/ 49 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 1 viktimë

Vijon të jetë e ulët shkalla e infektimit nga COVID-19 në Shqipëri. 49 raste të reja me COVID-19 janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit dhe 1 person ka ndërruar jetë. “Situata e COVID-19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,964 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 49 qytetarë. Rastet […]

read more

Jeni i dypunësuar apo keni të ardhura mbi 2 milionë lekë? Drejtoria e Tatimeve jep njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën një njoftim të rëndësishëm për të gjithë individët që jetojnë në Shqipëri, rezidentë dhe jo rezidentë, që nëse fitojnë mbi 2 milionë lekë të reja në vit, ose janë të dypunësuar, të plotësojnë formularin DIVA 2020. Sipas DPT, duhet të plotësojnë DIVA 2020, individët rezidentë dhe jo rezidentë në […]

read more

PD: Këto janë 5 provat për përsëritjen e zgjedhjeve në Berat

Partia Demokratike deklaroi sot të tjera raste që sipas kësaj force politike tregojnë shkelje të ligjit gjatë zgjedhjeve të 25 prillit. Përfaqësuesi i selisë blu në Komisionin e Ankimimeve dhe Ankesave, (KAS) kërkoi sot përsëritjen e zgjedhjeve në Berat. Përveç blerjes me 50 mijë lekë të votës, blerjes së kuponave për karta identiteti në qarkun […]

read more

Debate në KAS, avokati i PD: Pse refuzoni të merrni prova nga prokuroritë

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka nisur mbledhjen për shqyrtimin e kërkesave të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Beratit, ku kërkohet pavlefshmëria për këtë qark. Partitë e opozitës kanë paraqitur provat e tyre lidhur me pretendimet që kanë me procesin zgjedhor. Gjatë diskutimeve, nuk kanë munguar […]

read more

Rama kritika ndaj policisë: Shkon për një copë mur në fund të botës, por nuk kontrollon ndërtimet buzë detit

Qeveria shqiptare, në një aktivitet të posaçëm, po diskuton mbi disa çështje si mbrojtja e Territorit dhe zbatimi rigoroz i Kodit Penal për aktivitetet e paligjshme si: nga ndërtimet pa leje, prekja e pyjeve, lumenjve, liqeneve etj. Kryeministri Edi Rama deklaroi se policia duhet të kapë në flagrancë ndërtimet pa leje në shkelje me ligjin, duke i […]

read more

Gjykata Kushtuetuese i hedh poshtë padinë Kujtim Gjuzit për zgjedhjet

Gjykata Kushtetuese nuk ka pranuar të shqyrtojë padinë e Kujtim Gjuzit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019, duke mos e kaluar këtë çështje në seancë. Padia e Partisë Konservatore u shqyrtua nga anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha, Kryetare, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari, Fiona Papajorgji, Altin Binaj, Sonila Bejtja, Përparim Kalo, anëtarë. Gjykata Kushtetuese […]

read more

Basha nga Fieri: Beteja vijon, 25 prilli u kthye në një ditë vjedhjesh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të premte ka zhvilluar një takim me qytetarët në Fier. Në kuadër të nismës së tij për të denoncuar krimet zgjedhore, kryedemokrati ka bërë me dije se 25 prilli u kthye në një ditë vjedhjesh, më të madhen në 30 vite. Sipas Bashës, regjimi Rama-Doshi ka ndaluar përkohësisht ndryshimin që […]

read more

Manastirliu: 192 mijë qytetarë në vendin tonë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid

Deri më tani në vendin tonë janë 192 mijë qytetarë që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid-19. Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një statusi në rrjetet sociale. Manastirliu, po ashtu, zbulon se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Shqipëri janë kryer 638,338 vaksinime në […]

read more

Mot i pazakontë në Shkodër, breshëri zbardh rrugët e qytetit (VIDEO)

Ulja e temperaturave në ditët e fundit ka sjelle reshje shiu dhe mot të keq në disa zona të vendit. Pavarësisht kësaj, njëmot i pazakontë ka përfshirë mbrëmjen e kaluar qytetin e Shkodrës, që është përfshirë nga shi e shtrëngata. Po ashtu, një ditë më parë rrugët e qytetit janë zbardhur nga breshëri që ka […]

read more
Pages 1 of 58