Video / Serie A, Juventus-Crotone 3-0: CR7 tërheq Pirlo në vendin e tretë

Juventus mundi Crotone 3-0 në shtyrjen e fundit të javës së 23-të të ndeshjes së Serie A dhe kaloi Romën në vendin e tretë. Bardhezinjtë fillojnë pak të kontraktuar dhe luftojnë për të gjetur hapësirë kundër njëmbëdhjetë të Stroppa, por e zhbllokuan rezultatin në minutën e 39-të me një goditje të shkëlqyer nga Ronaldo, e […]

read more

“Isha gjatë në karrige me rrota, donin të më prisnin këmbën”: mbrojtësi i Real Madrid zbulon historinë e patreguar

Afrohet sfida e Ligës së Kampionëve mes Real Madrid dhe Atalantas, por ajo që mbrojtësi i krahut i Blancos, Ferland Mendy, ka thënë për kanalet e UEFA-s disa orë para ndeshjes së rëndësishme, ka bërë zhurmë e habi: “Kam kaluar shtatë vjet tek PSG, por para se të hyja në akademi u dëmtova dhe u […]

read more

Inzaghi sfidon Bayern: “E vështirë, por ne dimë si t’i përgatisim këto sfida”

Ajo që i pret përpara sigurisht nuk është një sfidë e lehtë, por Lazio e Simone Inzaghi – e cila pret kampionët e botës të Bayern Munchen në ndeshjen e parë të raundit të 1-8-ave të Ligës së Kampionëve – dëshiron të vazhdojë të mahnisë pasi faza e grupeve është kapërcyer pavarësisht emergjencës së madhe: […]

read more

Milan, Ibrahimovic “fiton” Tapirin e 6-të: “Ndoshta më sjell fat në ndeshjet e ardhshme”

Humbja 3-0 e Milan në derbi me Inter ka sjellë një “dhuratë të hidhur” për lojtarin e Milan Zlatan Ibrahimovic, “Tapirin e Artë”, çmimin ironizues që jep emisioni italian “Striscia la notizia”. Për 39-vjecarin ky është “Tapiri i Artë” numër 6. I takuar në Milano nga gazetari italian Valerio Staffelli, sulmuesi suedez tha: “Ishte e […]

read more

Bayern Munich, Flick: “Kundër Lazios dua një ekip në maksimum, Klose mund të na ndihmojë …”

“Përplasjet kundër Frankfurt dhe Bielefeld nuk shkuan mirë. Tani ne duhet të jemi në krye në Champions League: këto janë ndeshje të veçanta për ne dhe unë pres që ekipi të jetë veçanërisht i motivuar. Unë dua që Bayern të tregojë se çfarë mund të bëjë nga fillimi dhe jam i bindur që ekipi do […]

read more

Real Madrid, Benzema mes 9 lojtarëve që do të mungojnë ndaj Atalanta

Real Madrid në një emergjencë mjekësore në kuadër të ndeshjes së parë të raundit të 1/8-ave të Ligës së Kampionëve kundër Atalanta të mërkurën: Zinedine Zidane ka grumbulluar 19 lojtarë, por mungon Karim Benzema, i cili i bashkohet një liste tashmë të konsiderueshme të të dëmtuarve, plot 9. Në fakt, Sergio Ramos, Militao, Valverde, Marcelo, […]

read more

Video/ Partizani mposht Kukësin, por i hap portën në fund: “Ishte vendim unanim”

1-2 ndaj Kukësin dhe -4 në klasifikim nga Vllaznia kryesuese. Partizani mendon larg dhe vazhdon të dominojë kundërshtarët duke rikuperuar pikë të rëndësishme në prespektivën titull. E megjithatë vëmendjen, përvec rezultatit, e mori gjesti feir play, unik në kampionatin tonë, për ti hapur portën Kukësit në minutën e fundit të lojës, që veri lindorët të […]

read more

Video/ Lautaro e Lukaku marrin ‘zvarrë’ Milan: fitore në derbi e +4 për Inter

Inter stërfiton derbin e lë pas Milan me 4 pikë pas përplasjes direkte. Është herët për të folur për arrati por Conte mund të jetë i lumtur për interpretimin e ndeshjes: një Inter i shkëlqyer në pjesën e parë (avantazh i Lautaros), pastaj në të dytën – e nisur me furi nga të besuarit e […]

read more

“Ibra në Sanremo, po Lukaku?” Përgjigja e Contes është brilante

Zlatan Ibrahimovic do të jetë prezent në Sanremo. Ndoshta nuk është cështje që i takon fare Antonio Conte, por në prag të derbit të Milanos, ku përplasen dy skuadrat e kreut, ngacmimi i gazetarëve nuk ka munguar në konferencën për shtyp të teknikut të Inter: ‘A do ta lejonit Lukakun të shkonte në Sanremo në […]

read more

Video/ Teuta bën mrekullinë e tetë me Tiranën: Laçi e Bylis bëjnë detyrën

Tre rezultate të njëjta 1-0 me dy fitore në transfertë e vetëm një vendase. Kjo është ajo që solli dita e parë e javës së 20 të Superiores. Teuta nuk i zhgënjeu pritshmëritë, statistikat dhe ambicjen për titull, duke rrëmbyer një fitore 0-1 në Selman Stërmasi, që i bën presion ashpër mbi kreun e klasifikimit. […]

read more
Pages 43 of 53