Video/ Rudiger bën “fenomenin” e Gjermania humbet me Japoninë: interneti nuk e fal mbrojtësin gjerman

Botërori duket të jetë plot surpriza. Pas humbjes së Argjentinës ndaj Arabisë Saudite, e pëson edhe Gjermania. Panzerat përmbysen nga Japonia e trajnerit Hajime Moriyasu. Rezultati 2-1 në favor të japonezëve, falë golave të Gundogan me penallti dhe Doan e Asano për Japoninë. Gjermanët shpenzuan shumë në pjesën e pare, për t’u tejkaluar nga kundërshtarët […]

read more

Dy penallti mangut Kanadasë Sikazwe e katranos në Katar: Collina nuk i beson syve në tribunë

Janny Sikazwe e katranos në Kupën e Botës 2022 në Katar. Arbitri zambian, i caktuar për Belgjikë-Kanada, pasi ngatërroi gjithcka në Kupën e Afrikës 2021, ishte protagonisti absolut negativ në 1-0 e Belgjikës ndaj Kanadasë. Dy penallti mjaft të qarta të pa akorduara nga Sikazwe në favor të kanadezëve, të dyja në pjesën e parë. […]

read more

Video / Katar 2022: Festa e Zvicrës, kamerunezi Embolo mposht luanët e Afrikës

Grupi G i Botërorit 2022 në Katar hapet me fitoren 1-0 të Zvicrës ndaj Kamerunit. Në Al Wakrah përfundon 1-0 për ekipin e Yakin, i cili merr tre pikët e para të grupit ku janë Brazili e Serbia. Ndeshja u vendos në minutën e 48′-të nga Embolo i cili shënoi nga disa hapa pas lojës […]

read more

I preferuari i Luis Enrique për një arsye të fortë e dy gola në debutim: “Vajza ime e lidhur me Ferran Torres”

Në Spanjë lajmi qarkullonte prej disa kohësh, por nuk ishte zyrtarizuar asnjëherë. Ferran Torres është i lidhur me vajzën e Luis Enrique. Për këtë është kujdesur vetë trajneri spanjoll, në takimin tradicional të Twicht. Tekniku i Spanjës i është përgjigjur pyetjeve të tifozëve dhe ka bërë pohimin që thyen një tabu: “Kush është lojtari më […]

read more

Të pathyer prej 15 ndeshjesh, Brazili kërkon të përligj pretendimet: Serbia testi i parë i Selecaos në Katar

I konsideruar nga shumë si favoriti për të shkuar deri në fund në Kupën e Botës 2022 zbret në fushë edhe Brazili. Pesë herë kampionët e botës nisin fushatën e tyre të Grupit G kundër Serbisë në stadiumin Lusail. Të dy kombëtaret do të rinovojnë njohjet me njëri-tjetrin pasi përplasën “brirët” në fazën e grupeve […]

read more

Ronaldo ëndërron historinë me Portugalinë: Gana kërkon hakmarrjen për 8 vjet më parë

Në përpjekje për të larguar vëmendjen nga saga e pafundme e Cristiano Ronaldo, Portugalia fillon një tjetër mision me sytë nga Kupa. Ndeshja hapëse e Grupit H për luzitanët është kundër Gana në Stadiumin 974 në Doha. Skuadra e Fernando Santos do të përballet gjithashtu me Uruguain dhe Korenë e Jugut në një grup sfidues. […]

read more

Suarez akoma i paprekshëm te Uruguaj, ul në pankinë Nunez: Korea e Bento fajësohet se nuk është kreative

Uruguaj, dy herë kampion bote, e hap fushatën e tij të Kupës së Botës 2022 kundër Koresë së Jugut në stadiumin Education City. Një ndeshje shumë e rëndësishme për Celeste, që ka qenë në formë të shkëlqyer kohët e fundit dhe beson ende te Suarez. Rezultatet erdhën që kur Diego Alonso mori drejtimin nga Oscar […]

read more

Shaqiri udhëheq Zvicrën në debutim: Kameruni i beson portierit Onana e napoletani Anguissa

Zvicra dhe Kameruni takohen për herë të parë në histori të enjten. Të dy kombëtaret nisin atë që mund të jetë një grup G shumë konkurrues. Zviceranët hyjnë në Kupën e Botës pas një çerekfinale të arritur në Euro 2020. Kameruni përfundoi i treti në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe do të mundohet ta […]

read more

Video/ Davies tradhëton Kanadën, Batshuayi nderon Belgjikën: kanadezët të vjedhur, dy penallti të padhëna

Sukses me fat e meritë në debutimin e tyre në Kupën e Botës 2022 për Belgjikën. Të besuarit e Martinez mundën Kanadanë 1-0 në ndeshjen e parë të Grupit F. Në stadiumin Ahmad bin Ali, Djajtë e Kuq morën më të mirën në një ndeshje të vuajtur për të gjithë nëntëdhjetë minutat. Kanadaja zotëronte lojën, […]

read more

Video/ Spanja e ekzagjeron: 7 gola Kosta Rikës! Ferran e Gavi njerëzit e kopertinës

Spanja magjeps dhe e nis Kupën e Botës në mënyrë madhështore. Në ndeshjen e parë të Grupit E Furitë e Kuqe mposhtën Kosta Rikën 7-0 dhe arritën Japoninë në krye të renditjes. Në stadiumin Al-Thumana një provë force e jashtëzakonshme e skuadrës së Luis Enrique. Spanjës iu desh në pjesën e parë vetëm gjysmë ore […]

read more
Pages 3 of 234