Hija e Allegrit bie mbi teknikun Fonseca: livornezi merr kohë, me sytë nga Juventus

Fonseca është shumë afër largimit dhe Friedkin kanë tashmë një emër në krye të listës së tyre të kandidatëve: Massimiliano Allegrin. Komplikimet, nëse ka ndonjë, mund të vijnë nga ish-trajneri i Juventusit, i cili, i mësuar të përafrohet me klubet më prestigjioze ndërkombëtare, do ta gjente veten duke filluar nga një ekip që nuk është […]

read more

Video/ Leicester i pari në Premier League: Foxes mposhtin 2-0 Chelsea

Leicester mund të shijojë, të paktën për një natë, vendin e parë të vetmuar në renditje. Në King Power Stadium, në fakt, Foxes mundën Chelsea 2-0 dhe për momentin kaluan dy skuadrat e Mançesterit në krye të Premier League. Një ndeshje e dominuar nga njerëzit e Rodgers që u vendos në pjesën e parë me […]

read more

Shumë dështakë, ca kurajozë e vetëm një lider: ja Superioria në 14 javë

Shumë gjëra kanë shkuar ndryshe nga sa i kishin menduar skuadrat në Superiore. Dikush ka parë ti veniten objektivat e menduara, dikush tjetër ka thyer pritshmëritë, duke dalë përtej parashikimeve si i mbaruar, por vetëm një skuadër ka patur një vazhdimësi impresionuese, që e reflekton qartë në renditje. Vllaznia, skuadra surprizë e fillimit, me 32 […]

read more

Dy sulmues 73 vjeç së bashku, por Milan është i pari: “Unë e Mandzukic i fusim frikën kundërshtarëve”

Pas zbarkimit në Milano dhe vizitave mjekësore, për Mario Mandzukic tek Milan ka ardhur hapi i fundit arrin para zyrtarizimit: nënshkrimi i kontratës. Sulmuesi kroat hyri në selinë e kuqezinjtë rreth orës 9.30 të mëngjesit për të nënshkruar marrëveshjen gjashtë-mujore për 1.8 milion euro neto, me një opsion rinovimi automatik në rast të arritjes në […]

read more

Tirana i vë ‘drynin’ mediave: stërvitje me dyer të mbyllura, ja gjendja para derbit

Përgatitjet për derbin, Tirana i ka nisur në ‘fshehtësi’, duke i vënë drynin qendrës stërvitore, pa lejuar mediat dhe publikun. Natyrisht është një ndeshje tepër e ndjerë ajo e të mërkurës dhe bardheblutë duan të ruajnë përqendrimin. Tekniku Nevil Dede, për më tepër, nuk ka ndërmend të zbulojë asgjë përpara sfidës me Partizanin, e aq […]

read more

Psg hap lojërat, Leonardo: “Messi në listën tonë të merkatos”

Konfirmimi i zërave që qarkullojnë tashmë prej muajsh në lidhje me interesimin e PSG për Lionel Messi ka ardhur nga drejtori i klubit parisien Leonardo. “Lojtarët e shkëlqyer si ai do të jenë gjithmonë në listën e PSG, por nuk është as koha për të folur për këtë, as për të ëndërruar – tha ai […]

read more

E diela e zezë e Cristiano Ronaldos e Messit: gol i anulluar e karton i kuq

Hera e fundit ishte më 8 dhjetor 2020 në Champions League kur super sfida mes dy kampionëve të mëdhenj të futbollit modern përfundoi me fitoren 0-3 të Juventusit ndaj Barcelonës. Ky duel kokë më kokë përsëritet sa herë që në lojë bëhet fjalë për diçka të rëndësishme. Një udhëtim i gjatë ideal që i bashkon […]

read more

Mandzukic në Milano, vizitat mjekësore nesër: Chelsea nuk grumbulloi Tomorin

Katër negociata në merkato për tu mbyllur sa më shpejt: java e Milan do të jetë shumë e nxehtë në të gjitha frontet, me vendin e parë për t’u mbrojtur, ndoshta duke u përpjekur të distancohet edhe më shumë nga ndjekësit direkt dhe nevojën për ti siguruar Stefano Piolit përforcimet e nevojshme për të arritur […]

read more

Pirlo përplas stuhinë mbi lojtarët: “Nuk mund të bënim ndeshje më të keqe se kaq”

Andrea Pirlo nuk përdor lojëra fjalësh për të komentuar humbjen zhgënjyese në San Siro kundër Inter: “Gabuam sjelljen tonë që nga minutat e para – tha trajneri i Juventusit – Nëse nuk ke tërbim dhe vendosmëri për të fituar duelet, bëhet e vështirë. Ne as nuk e morëm mundimin të zbrisnim në fushë dhe ishim […]

read more

Video/ Fitore me përmbysje e Sampdoria: Torino nuk fiton as me një lojtar më shumë

Pikë të rëndë për Sampdorian. Në javën e 18 të Serie A, ekipi i Ranierit mundi Udinesen 2-1 me përmbysje, duke u ngjitur në kuotën 23 pikë në renditje. Në Marassi në pjesën e parë Audero bllokoi përpjekjet e Lasagna dhe Mandragoras, ndërsa një goditje të bukur me të djathtën nga De Paul u përplas […]

read more
Pages 232 of 234