Video/ Kukësin e dënon ish-lojtari i tij në minutën e fundit: ‘spiunimi’ nuk i del huq Dinamos

Në një ndeshje të përfolur për cështje spiunazhi, pas prezencës së drejtuesve të Dinamos në ndjekje të stërvitjes së Kukësit, ka vendosur goli i një ish-i. Eni Imamit në minutën e 89 i kanë dhënë suksesin skuadrës së Shkëmbit në ndeshjen që mbylli javën e 16 të Superiores. Shtyrja për të mërkurën e ndeshjes, për […]

read more

Video/ United fiton me tris golash: Tottenham përmbys Leicester dy minutas pasi loja duhet të kishte mbaruar

Përmbysje e pabesueshme e Tottenhamit në javën e 17 të Premier League. Spurs, në disavantazh 2-1, e përmbysën rezultatin në frymën e fundit falë dygolëshit të Bergwijn mes minutave 95 dhe 97. Skuadra e Contes fluturon kështu në vendin e pestë, vetëm një pikë nga zona Champions League. Fitore në transfertë edhe për Manchester United: […]

read more

Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit/ DW: Frika më e madhe nga spiunazhi, rrezikohen pjesëmarrësit

Kushdo që udhëton në Kinë për Olimpiadën 2022 duhet të dokumentojë gjendjen e tij shëndetësore në App “My2022”. Por softueri ka boshllëqe serioze sigurie, konstatohet në një raport për sigurinë kibernetike. Sportistë nga e gjithë bota po përgatiten për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit. Këtë vit këtu bën pjesë edhe respektimi […]

read more

Përplasja e Shqipërisë me futbollin Tiki Taka ka tani një stadium: kuqezinjtë sfidojnë Spanjën në fushën e Espanyol

Miqësorja me Spanjën dihej, por tani është përcaktuar edhe stadiumi dhe ora në të cilën do të luhet ndeshja. Kështu, në 26 mars iberikët e Luis Enrique, sipas marrëveshjes mes dy federatave, do të luajnë kundër kombëtares së Shqipërisë në stadiumin “RCDE”, që është shtëpia e skuadrës së Espanjolit në Barcelonë, duke filluar nga ora […]

read more

Sheikët, duan lojtarë e nuk i afrohen kërkesave: Atalanta refuzon 30 milionë të Newcastle për Zapata

Newcastle i Sheikëve kërkon shpëtimin në janar dhe për të ndryshuar fatet e sezonit tenton të marrë lojtarë me peshë. Në këtë aspekt, Magpies kanë lëvizur për Duvan Zapata. Sipas anglezëve të Daily Record, klubi në pronësi të Fondit të Investimeve Publike të Arabisë Saudite i ka paraqitur bergamaskëve një ofertë prej 30 milionë eurosh, […]

read more

FIFA The Best/ Lewandowski lojtari më i mirë i vitit 2021: ja kush i fitoi çmimet e tjerë

Lojtari më i mirë i Vitit është sigurisht ai që pritej, Robert Lewandowski, por asnjë italian (kampion Europe) nuk ka marrë cmim në Fifa The Best. Tekniku Roberto Mancini, në garë për trajnerin më të mirë, është kaluar nga Thomas Tuchel fitues i Champions League me Chelsean, ndërsa edhe Gianluigi Donnarumma (kandidat për portierin më […]

read more

Video/ Tre gola për debutimin e Mehmetit: Partizani fundos Egnatian, Skuka gol në ndeshjen e parë

“Viti i ri, fat i ri” thonë dhe Partizani kërkon të bëjë shprehjen realitet. Në debutimin e Dritan Mehmetit në pankinë, të kuqtë kanë fiksuar një 0-3 në transfertë me Egnatian, duke fundosur rrogozhinasit në renditje. Sinjale pozitive për teknikun jo vetëm nga skuadra që e ndjek, por edhe nga blerja e fundit Skuka, një […]

read more

Video/ Portierët, më të mirët në fushë: Atalanta ndërpret vrapimin e Inter pas 8 fitoreve radhazi

Ndalet në 8 seria e fitoreve të njëpasnjëshme të Interit, që në javën e 22 të Serie A barazon 0-0 me Atalantën, duke kaluar në +2 ndaj Milanit, i dyti në renditje. Në pjesën e parë mundësia më e mirë erdhi në këmbët e Sanchez, por Musso ishte i mrekullueshëm (24′). Në fillimin e pjesës […]

read more

Video/ Liverpool mposht Brentford dhe është i dyti: tregolëshi i Harrison shemb West Ham

Liverpooli kthehet të buzëqeshë në Premier League dhe rimerr vendin e dytë. Pa Mané dhe Salah, Reds mposhtën Brentfordin me një rezultat të pastër 3-0 dhe afrohen në -11 pikë nga Manchester City kryesues me golat e Fabinhos në fund të pjesës së parë dhe Oxlade-Chamberlain e Minamino në pjesën e dytë. Në ndeshjen tjetër […]

read more

Video/ Superkupa e Spanjës është e Real Madrid: Modric e Benzema ndihmojnë Ancelottin t’i marrë titullin Bilbaos

Trofeu i parë i sezonit spanjoll përfundon në palmaresin e Real Madrid. Blancos mposhtën 2-0 Athletic Bilbao në finalen e Superkupës së Spanjës dhe hapën me sukses ciklin Ancelotti-bis. Në Riad, rreziku i parë erdhi nga një veprim i Benzema, diagonalja e të cilit përfundoi ngjitur me shtyllën. Pas gjysmë ore në katedër u ngjit […]

read more
Pages 2 of 84