Video/ Conference League, Roma dërrmon Cska Sofia 5-1: për Kumbullën vetëm 14 minuta

Roma nuk gabon asgjë as në Europë, duke marrë suksesin e gjashtë në gjashtë ndeshje zyrtare në këtë fillim sezoni. Të besuarit e Mourinhos e nisin me marsh të lartë edhe në grupet e Conference League: Cska Sofia shkatërrohet 5-1. Pas avantazhit të formacionit bullgar me Carey (8’), verdhekuqtë përmbysën situatën që përpara pushimit: Pellegrini […]

read more

Video/ Inter e pëson në fund, Liverpool përmbys Milanin: Haller bën poker, Nkunkun shënon tregolëshin më të hidhur

Mbrëmje e madhe golash e spektakli në Champions League. Të mëdhatë nuk zhgënjejnë, pothuajse, sepse PSG me tredhëmbëshin e artë për herë të parë së bashku në fushë ngecin në fushën e Brugge. Triumf në San Siro për Real Madrid, që ndëshkon Inter në minutën e fundit, ndërsa përmbysja e ripërmbysja e Anfield nxjerr në […]

read more

Pique, i dorëzuar pas humbjes me Bayern: “Tani, jemi këta…”

Humbja përballë Bayern Mynih e ka demoralizuar keq Gerard Piqué. Sikur të mos mjaftonte disfata e rëndë (3-0), e pësuar mbrëmë në shtëpi, në debutimin e Ligës së Kampionëve, katalanasit e përfunduan takimin, për herë të parë në dekadën e fundit, pa asnjë goditje në portë. “Rezultati është i rëndë, veçanërisht sepse luajtëm në shtëpi. […]

read more

Çështje hakmarrjesh në Champions: Milan në tokën e Liverpool, në San Siro Inter prêt Real Madrid

Mbrëmje që premton shumë, ajo e të mërkurës në Champions League, me sfida që të kthejnë pas në histori e debutime historike si ai që duhet të bëjë Lionel Messi me fanellën e PSG. E natyrisht ‘armiqësitë’ e vjetra janë sërish në evidencë me Inter që prêt Real dhe Milan që gjen 16 vjet më […]

read more

Video/ Barcelona e tulatur, Bayern padron në Kamp Now: fitorja e parë sezonale e Juventus, ja rezultatet

Mbrëmje e madhe e rikthimit të Champions me gola e surpriza, ku natyrisht nuk mungojnë konfirmimet. Bayern Mynih dhe Chelsea e nisin me fitore aventurën europiane, bavarezët me diktatin e vendosur në Kam Nou përballë Barcelonës e kampionët në fuqi të Europës me një gol të Lukakut në Stamforc Bridge që shtrin në tapet Zenitin. […]

read more

Video/ Manchester United shembet në Zvicër, Ronaldon e tradhëton Bissaka: rekord penalltish në Sevilla

Ka nisur me një humbje të shëmtuar rrugëtimi i Manchester United në Ligën e Kampionëve: Djajtë e Kuq humbën 2-1 në Bernë kundër Young Boys. Ronaldo shënoi në minutën e 13, por pastaj për Solskjare i komplikoi gjërat kartoni i kuq i Wan-Bissaka (35’). Zviceranët morën zemër dhe përmbysën rezultatin me Noumi Ngamaleu (66’) dhe […]

read more

FOTO/ Cristiano Ronaldo hedh përtokë me top një steward, pastaj vendos rekord

Cristiano Ronaldo është gjithnjë protagonist, edhe pa nisur ndeshja. Portugezi, përpara ndeshjes së Champions në Zvicër kundër Young Boys, në të cilën arriti një tjetër rekord, portugezi ka shtrirë përtokë një steward duke e goditur me top gjatë nxemjes. Ai ka rënë përtokë i tronditur dhe CR7 ka shkuar menjehërë të interesohej për gjendjen e […]

read more

“Ika vetë nga Barcelona, dua Botërorin me Shqipërinë”: Manaj prezantohet kështu te Spezia

Sulmuesi i kombëtares Rey Manaj, është prezantuar tashmë në klubin e tij të ri, Spezia. Në konferencën për shtyp, Manaj, i transferuar nga Barcelona, ka thënë se klubi italian që luan për mbijetsë ishte zgjedhje e tij: “Mund të qendroja te Barcelona por më pëlqente idea e kësaj sfide, shpresoj të jem i nevojshëm që […]

read more

Tirana i beson bestytnisë: Ngo’o, ‘talismani’ i titullit është rikthyer

Rikthimi te titulli ishte objektivi i menduar te Tirana, që në momentin që iu dha besim projektit vazhdimësi, me firmën e rinovimit të Orges Shehit. Natyrisht situata kishte edhe ulje ngritjet e saj me largime të dhimshme, sidomos për lojën e teknikut, por merkato rezervoi të tjetëa surpriza, si ajo e rikthimit në bardheblu të […]

read more

Rikthehet Champions me ethet e Barcelona-Bayern: ja 8 ndeshjet e para të grupeve

Është radha e Champions. Pasi nisën kampionate e u kthye futbolli ndërkombtar, tashmë mund të shijojmë edhe përplasjet e para të klubeve më të mira në kontinent, në Champions League. Tetë ndeshjet e para të katër grupeve E, F, G dhe H ofrojnë spektakël të garantuar menjëherë. GRUPI E Natyrisht e gjithë vëmendja është në […]

read more
Pages 189 of 240