Video/ Messi udhëheq përmbysjen: Barcelona, Valencia e Almeria avancojnë në Kupën e Mbretit

Barcelona ka vuajtur shumë më tepër se e imagjinonte, por në fund arriti kualifikimin në 1/8 e Kupës së Mbretit, duke mposhtur me rezultatin 1-2 Rayo Vallecanon. Lionel Messi mori përsipër përmbysjen e katalnasve që e panë veten në disavantazh, pas një pjese të parë pa gola, kur Fran Garsia shënoi në minutën e 63’, […]

read more

Do jetë nga më të paguarit e Superligës, rroga e majme e Ferhan Hasanit te Partizani

Ferhan Hasani është afrimi më i ri i Partizanit, në këtë merkato të janarit. Lojtari u prezantua ditën e sotme para mediave, ku foli për herë të parë si lojtar i “demave”. 30-vjeçari para prezantimit firmosi kontratën me të kuqtë, e cila do e mbajë të lidhur me klubin për 18 muajt e ardhshëm. Mësohet […]

read more

“Vazhdo bëj ritualet vudu prej m**i, kërriç!”, ja çfarë e provokoi Lukakun në sherrin agresiv me Ibran

Rituale vudu e gola, derbi e turp. Ai më i keqi në La Scala e futbollit si skenë. Ibrahimovic dhe Lukaku shënuan vërtetë, por nga ajo natë e ftohtë askush nuk do të kujtojë diagonalen e Zlatanit, apo penalltinë për manual të Romelut. Sherri në fund të pjesës së parë midis të dyve, me fjalë […]

read more

Nëndrejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan Ulqinaku u shpreh se sa i përket mutacioneve të reja të COVID, në Shqipëri po qarkullon një lloj i ri i virusit, por ende nuk është identifikuar saktësisht. “Eshtë virus ndryshe, eshtë koronavirus, por ndryshe nga koronavirusi që ka qarkulluar deri më tani në vendin tonë. Por, nuk jemi akoma në gjendje të themi që është nga Brazili, apo i Afrikës së Jugut apo Anglisë”, tha ai. “I kemi kapacitet, akoma nuk kemi arritur në fazën finale, por në këtë rrugë jemi”, u shpreh mjeku, teksa u pyet nga gazetarja Mulaj për identifikimin e plotë të këtij virusi. Unë Euronews Albania se situatën e koronavirusit në vend duhet ta marrim seriozisht. “Unë do të konsideroja që më mirë të ngremë alarmin sesa të flemë mbi dafina. Gati 900 raste në ditë është një situatë që ne duhet ta marrin shumë seriozisht”, u shpreh ai. Ulqinaku theksoi se ndoshta jemi në ditët më të këqija të përhapjes së koronavirusit në vend. “Nuk duhet t’ia lemë rastësisë, duhet realisht të reflektojmë që e keqja nuk ka kaluar dhe përkundrazi jeni ndoshta në ditët më të këqija të këtij COVID-i”, tha ai.

Ibrahimovic e Lukaku morën skenën e San Siros, në cerekfinalen e Kupës së Italisë, jo më shumë për golat e shënuar, se për sherrin e egër mes tyre. Belgu e suedezi u afruan kokë më kokë mes fyerjeve e kërcënimeve, duke ndezur fantazinë e tifozëve në rrjetet sociale. Nga provokimet e mundshme, deri në krahasimet […]

read more

Gattuso ka tre ndeshje për të shpëtuar pankinën: presidenti ka kontaktuar tashmë Benitez

Ndeshjet që do të vijnë do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattuso në krye të Napolit. Humbja në Verona, pas asaj në Superkupën e Italisë, ka bërë që Aurelio de Laurentiis të derdhë vazon e durimit, me presidentin e të kaltërve që tani kërkon përgjigje nga fusha. Kundër Spezia në Kupën e […]

read more

Shitja e Inter, Bc Partners në aleancë me Gianluca Vialli dhe një tjetër ish-juventin

Një tjetër subjekt zbret në fushë si konsulent për transferimin e mundshëm të aksioneve të shoqërisë Inter në negociatat midis BC Partners dhe grupit Suning. Kjo është kompania Tifosy Ltd, një platformë britanike e financimit dhe këshillimit për çështje të jashtëzakonshme financiare të themeluara nga Fausto Zanetton, ish bankier i Morgan Stanley dhe ish-kampioni i […]

read more

Zgjidhja ‘piktoreske’ e Fenerbahçe për t’i paguar rrogën Ozil: “tifozë na ndihmoni me 1 milionë Sms”

Për të kaluar tek Fenerbahçe, Mesut Ozil u tregua i gatshëm të shkurtonte pagën e tij me 80%. Një sakrificë e nevojshme, por padyshim që nuk mjafton për arkat deficitare të klubit turk. E kështu, përpara se të kompletonte operacionin e merkatos, pronari i Fenerit iu drejtua tifozëve duke u kërkuar atyre të dërgojnë një […]

read more

Kriza e paprecedentë e Barcelonës: borxhet superojnë 1 miliard euro

Barcelona në krizë sportive duhet të bëjë llogaritë më parë me një krizë ekonomike të paprecedentë. Kjo është ajo që del nga kujtesa ekonomike e klubit katalanas për sezonin 2019-2020, sipas të cilit borxhet totale tejkalojnë një miliard euro (1,173 milion). Nga këto, 730 janë “afatshkurtra”, ndërsa pjesa tjetër prej 443 “afatgjatë”. Janë rreth 196 […]

read more

Video/ Teuta e Partizani nuk i bëjnë keq njëri-tjetrit: Asani e Krasniqi bëjnë Vllazninë të buzëqeshë

Sfida për ndjekësen e Vllaznisë merr akoma kohë, sepse Teuta e Partizani nuk arrijnë ti bëjnë dëme njëri-tjetrit e as të superohen, për të përfituar nga ndalesa e papritur e shkodranëve një ditë më parë në shtëpi me Kastriotin. Kështu, nuk ka asnjë anti-Vllazni për momentin, por janë dy, pikërisht dy formacionet që u sfiduan […]

read more

“Kthim mbrapa s’ka, kam besim se Dede do të thotë të vërtetën”: Halili fajëson trajnerin për largimin

Pas situatës së krijuar me teknikun Nevil Dede, i larguar pak caste para takimit pas një takimi urgjent me presidentin Refik Halili, numri 1 i klubit ka dalë para mediave pas takimit të humbur 0-1 me Laçin, duke kundërsulmuar hipotezën se ai ka ndërhyrë në formacion e duke kaluar ‘fajin’ mbi trajnerin. E gjithë cështja […]

read more
Pages 188 of 193