Video/ Juventus, në çerekfinale pas shtesave: u fut Ronaldo, shënoi Rafia

Cristiano Ronaldo dhe Hamza Rafia: duhen ata të dy për ta cuar Juventus në cerekfinale (kundër Sassuolo ose Spal). Ka nevojë për kohët shtesë skuadra e Pirlo, që konfirmohet ende mjaft e pa pjekur për të menaxhuar situatat e avantazhit dhe për të mbyllur lojërat. Për momentin luhatjet i ka ajo vetë, si ndodhi në […]

read more

Video/ Superkupa e Francës: Icardi dhe Neymar i japin trofeun e parë Pochettinos

PSG rrëmben titullin e parë sezonal në futbollin francez. Kampionët e Frances kanë triumfuar në Superkupën e Francës për të dhjetën herë në historinë e tyre pasi mundën Marseille 2-1. Icardi zhbllokoi rezultatin në minutën e 39-të duke e shtyrë topin në rrjetë, pasi në tentativën e parë goditi shtyllën. Ish-lojtari i Interit gjithashtu fitoi […]

read more

Shitja e Muçit, rebusi i Tiranës: me Seferin e Ahmedov sulmi është më efektiv

Ernest Muci është thesari i momentit i Tiranës, ai për të cilin ka nevojë skuadra në fushë, por kanë më tepër nevojë arkat e klubit jashtë fushës. Është e qartë se një kohë më e gjatë si protagonist do ti shërbente rritjes së vlerës së kartonit, Dedes si trajner e vetë lojtarit për eksperiencë, por […]

read more

Conte ndryshon mendim për Eriksen: tekniku ka një rol të ri për danezin tek Inter

Zgjedhja për t’i dhënë Eriksen një shans të ri duke e vendosur atë si playmaker përpara mbrojtjes është gjithçka përveç një veprim i guximshëm. Përtej arsyeve që e shtyjnë Conte në këtë rishikim taktik (i lidhur edhe me faktin se për momentin nuk ka skuadra të gatshme të shpenzojnë shifrat që Inter dëshiron për danezin), […]

read more

Lega Serie A i tregoi ‘dhëmbët’, bën prapaktheu Napoli: “Do të sfidojmë në fushë Juventus”

Napoli ka konfirmuar se dëshironte të shtynte ndeshjen kundër Juventus për SuperKupën e Italisë, por gjithashtu theksoi se do të zbresë rregullisht në fushë të mërkurën në 20 janar në Mapei Stadium të Reggio Emilias. “Është i vërtetë fakti që presidenti Aurelio De Laurentiis kishte kërkuar një shtyrje të ndeshjes për në fund të kampionatit, […]

read more

Franca ndalon transfertat europiane për klubet e rugby: Uefa trembet për Champions e Europa League

Makthi i koronavirusit është rikthyer për të qëndruar pezull në mënyrë të rrezikshme mbi botën e sportit. E edhe futbolli po dridhet. Me Premier League që po luftonte me një rishfaqje të frikshme të rasteve Covid-19 midis klubeve angleze, Champions dhe Europa League mund të pësojnë revolucionarizimin e kalendarit e tyre. Në fakt, Uefa po […]

read more

Juventus i heq yllin nga stadiumi ish-kampionit të tyre Boniek: “Asnjë problem”

Zibi Boniek, një prej protagonistëve të dikurshëm të Juventus, me të cilin në sulm bardhezinjtë fituan edhe një Kupë Kampionësh, mund të quhet një prej kritikëve më të mëdhenj të kampionëve të Italisë. Është e qartë se ish-sulmuesi, tani president i Federatës polake të futbollit, është një prej armiqve të ish-klubit të tij, aq sa […]

read more

Partizani i bën gjërat mbrapsht: nuk ka mbrojtës, blen sulmues

Me zhbllokimin e merkatos, pas të drejtës të fituar në CAS, kryeqytetasit kanë lëvizur pikërisht në repartin ku kishte më pak problem, ose ndoshta edhe mund të mos kishte fare. Dy blerje në sulm, kur mbrojtja është në hall. Motivi është i thjeshtë, prapavija ka vetëm katër lojtarë të rolit dhe ky ishte edhe faktori […]

read more
Pages 162 of 162