Video/ Boksieri meksikan ‘kërcënon’ Messi, pas golit ndaj Meksikës: “Lutu që mos të të takoj kurrë”

Boksieri meksikan Canelo Alvarez ka sulmuar Lionel Messi, pas ndeshjes mes Argjentinës dhe Meksikës në Kupën e Botës në Katar. Argjentina fitoi 2-0 me golin e Messi që zhbllokoi sfidën, duke e bërë eliminimin të sigurtë për Meksikën. Në fakt, në rrjetet sociale ka qarkulluar një video e festës së Leos dhe shokëve të tij […]

read more

Festuan dëmtimin e tij, Fenomeni mesazh Neymar: “Sa shumë dashakeqësi, kthehu më i fortë!”

Një mbrojtës i jashtëzakonshëm për Neymar. I izoluar në dhomën e tij të hotelit në Doha për shkak të Covid, që e detyroi ta shikonte Brazil-Serbi në TV, Fenomeni Ronaldo doli publikisht në anën e O’Ney. Ylli i Brazilit është gjendur çuditërisht në qendër të mllefit të tifozëve pas dëmtimit në kavilje. “Jam i sigurt […]

read more

Sherr me trajnerin Song për mënyrën e lojës: Onana përjashtohet nga Kameruni, për motive disiplinore

Portieri i Kamerunit, André Onana është “përjashtuar” nga grupi i ekipit për arsye disiplinore. Gjithcka ndodhi para ndeshjes së sotme kundër Serbisë në Botërorin 2022. Një burim “federal” ka bërë të ditur masën e marrë ndaj portierit titullar, pak minuta para fillimit të ndeshjes: “Onana është jashtë skuadre, e ndërlikojmë pak jetën vetë”, duke shtuar […]

read more

Video/ E përmbysën në dy minuta, u rikuperuan në dy minuta: 3-3 spektakël në Kamerun-Serbi

Një stuhi emocionesh mes Kamerun-Serbi në grupin G të Kupës së Botës 2022 në Katar. Kameruni kalojnë në epërsi, por serbët i përmbysën në 3-1. Nuk mbaron këtu pasi brenda dy minutash Aboubakar dhe Choupo-Moting firmosin rezultatin befasues 3-3. Golat e tjerë u shënuan nga Castelletto, Pavlovic dhe Mitrovic. Në fund skuadrat ndanë nga një […]

read more

‘Messi le t’i lutet zotit se nuk do ta gjej’: Boksieri meksikan kërcënon yllin argjentinas, ja arsyeja

Boksieri meksikan, Cancelo Alvarez, përmes një postimi në Twitter e ka kërcënuar sulmuesin e Argjentinës, Lionel Messi, për arsye se thotë se fituesi i shtatë herë të Topit të Artë e përdhosi flamurin meksikan duke e fshirë dyshemenë me të. Futbollistët e Argjentinës ishin shumë të lumtur pas fitores shumë të rëndësishme të shtunën kundër […]

read more

Portugalia, tre pikë për tu kualifikuar: Uruguaji, skuadra e fundit që i ka eliminuar në Botëror

Portugalia do të hyjë në ndeshjen e dytë të Grupit H me Uruguain, duke e ditur se një fitore do t’i kualifikonte në fazën e 1/8 të Kupës së Botës 2022. Do të ishte e rëndësishme për luzitanët të arrinin objektivin e parë me një ndeshje ende për tu luajtur. Skuadra e Fernando Santos regjistroi […]

read more

Pa Neymar, por me yje të shndritshëm Brazili sfidon Zvicrën e shqiptarëve: katër vjet më parë ishte 1-1

Brazili, favoriti i madh i turneut, do të përballet me Zvicrën e shqiptarëve, në një histori që duket e përsëritur. Sfida e dytë e grupit G në Stadium 974 është luajtur edhe 4 vjet më parë në Rusi. Atëherë përfundoi 1-1, helvetët shpresojnë ta përsërisin. Me një fitore zhurmuese në ndeshjen e parë, Brazili i […]

read more

Serbia, skuadra europiane më e dështuar në Kupa e Botës: kush humbet, në sfidën me Kamerunin, eliminohet

Të mundur në ndeshjen e tyre hapëse të Katar 2022, Kameruni dhe Serbia përballen në një përplasje vendimtare në Grupin G. Nuk ka shans tjetër për dy kombëtaret, vec atij që do ti jepet në stadiumin Al-Janoub. Luanët e Paepur u zbutën nga Zvicra të enjten pasdite, Shkoi edhe më keq për homologët e tyre […]

read more

Video/ Fullkrug shpëton Gjermaninë… për momentin: barazoi golin e Morata, gjithçka e hapur në Grupin E

Përfundoi 1-1 e ashtuqujtura finale e parakohshme mes Spanjës e Gjermanisë, ndeshja e madhe në Grupin E të Botërorit 2022. Skuadra e Luis Enrique dominoi për sa i përket zotërimit të topit, por për të thyer murin gjerman duhej pritur devijimi inteligjent i Morata në minutën e 62-të. I mjaftuan pak minuta pas aktivizimit sulmuesit […]

read more

Shaqiri për ndeshjen ndaj Brazilit: Nuk jemi ata të 2018-tës

Xherdan Shaqiri ka folur me bindje se mund t’i bëjnë ballë Brazilit në ndeshjen e së hënës. Kjo sfidë, e vlefshme për grupin G do të jetë e treta që Zvicra do të luajë kundër Brazilit në Kupën e Botës. Skuadrat u takuan për herë të fundit në fazën e grupeve të Kampionatit Botëror në […]

read more
Pages 1 of 236