Zyrtare/ Zgjidhet vendi në të cilin do të zhvillohet Eurovision 2022

Tani kemi një përgjigje zyrtare: Eurovision 2022 do të zhvillohet në Torino. Pak më parë, gazetat kryesore, përfshirë Corriere della Sera, zbuluan lajmin, duke i dhënë fund pritjes që kishte zgjatur me javë të tëra. Qytetet kandidate ishin Bolonja, Milano, Roma dhe shumë të tjera. Rai, së bashku me EBU -në, pas vlerësimit dhe shqyrtimit […]

read more

Brad Pitt padit Angelina Jolie-n

Angelina Jolie shiti 50 përqind të aksioneve të saj në kantinën e verës Chateau Miraval në mes të një beteje të rëndë gjyqësore me ish-bashkëshortin dhe bashkëpronarin Brad Pitt. Ylli i “Maleficent” i shiti aksionet grupit të verës Tenute del Mondo, për një çmim që ende nuk dihet. Vlera e verës vlerësohet në 164 milion […]

read more

Bill Clinton, pjesë e albumit të Gashi-t

Gashi ka pasur mundësinë që së fundmi të takohet me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. Ai ka publikuar në rrjetin social Instagram disa fotografi, të realizuara me personin që i ka ndihmuar shumë Kosovës gjatë luftës së fundit në vitin 1999. Në fotografitë e ndara me ndjekësit e saj, Gashi mund të shihet tejet i lumtur, […]

read more

Loredana sërish shpreh dëshirën për një fëmijë të dytë

Pas ndarjes me Mozzik-un, Loredana ka bërë lëmsh rrjetin me foton e publikuar së fundmi ku duket një atlete e një bebi krahas së cilës ka shkruar “2?” duke nxitur dyshimet se ka plan apo do të bëhet nënë për herë të dytë! Nuk dihet akoma nëse bëhet fjalë për ndonjë projekt muzikor, apo ka […]

read more

A do të ketë Adele një rikthim në muzikë

Pas kaq shumë kohësh mungesë në muzikë, Adele do të bëjë një rikthim të mrekullueshëm dhe këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi të publikur së fundmi në Instagram. Kënga e saj e re mban titullin “Easy On Me” dhe pritet të publikohet më 15 Tetor. Po ashtu, më herët ajo ka bërë […]

read more

Justin Bieber hyn në tregun e marihuanës, nënshkruan kontratë me Palmas

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se këngëtari i njohur, Justin Bieber ka hyrë në tregun e marihuanës. Sipas Bloomber,Justin po punon me një kompani me qendër në Los Angeles, Palms, për produktet.Palms është e specializuar në produktet e kontrolluara të kanabisit,  me paketat e saj, që shiten për 32 dollarë në vende si Nevada […]

read more

5 zakonet që Nicole Kidman nuk harron të bëjë kurrë para gjumit

Aktorja Nicole Kidman ka zbuluar së fundmi për fansat sekretet e saj të bukurisë. Në një video për Harper’s Bazaar, aktorja ndau  rutinën e saj të mbrëmjes për kujdesin e lëkurës. Sipas saj, hapi i parë dhe më themelor i çdo rutine bukurie është pastrimi. Siç shfaqet në video, ajo heq grimin duke përdorur pastruesin e […]

read more

Ibrahimovic i bën vetes dhuratën fantastike për 40 vjetorin: “Ja, akoma më i miri në botë”

Zlatan Ibrahimovic pasuron garazhin e tij personal me një Ferrari SF90 Stradale: kjo u njoftua nga vetë suedezi në mediat sociale, një lloj dhurate luksoze për ditëlindjen e tij të 40-të. Një makinë me 1000 kuaj fuqi, 3990cc zhvendosje, 340 km / orë me shpejtësi maksimale dhe 2.5 sekonda për të xhiruar nga 0 në […]

read more

Pas vdekjes së tij, Mbretëresha Elizabeth flet për herë të parë publikisht për Princin Philip

Mbretëresha Elizabeth ka folur për herë të parë publikisht për Princin Philip, që pas vdekjes së tij. Në ceremoninë e hapjes për seancën e gjashtë të Parlamentit skocez, Mbretëresha ka treguar dashurinë që Princi i ndjerë kishte për Skocinë  “Unë kam folur më parë për dashurinë time të thellë dhe të qëndrueshme për këtë vend të mrekullueshëm, […]

read more

Will Smith zbulon filmin e tij më të keq: Nuk më ka pëlqyer roli im

Aktori Will Smith  ka zbuluar së fundmi filmin e tij më pak të pëlqyer. Gjatë një interviste me revistën GQ, Will.ndau filmat që i cilëson si më të mirët dhe filmat e tij që thjesht ‘duhen hedhur tutje’ “Për filmin më të mirë, unë mendoj se është një zgjedhje midis “Men in Black” dhe “The […]

read more
Pages 75 of 98